Kiedy wypada Boże Ciało w 2021 roku? Czy 4 czerwca salony fryzjerskie i kosmetyczne będą otwarte?

Kiedy wypada w tym roku Boże Ciało? Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Kościele katolickim jest świętem ruchomym. Każdego roku Boże Ciało w Polsce przypada na 60 dni po Wielkanocy. Czy sklepy i salony kosmetyczne w piątek 4 czerwca pozostaną otwarte?

Kiedy wypada Boże Ciało w 2021 roku? Ruchome Święto w Kościele katolickim będzie przypadało w pierwszy czwartek Czerwca. Czy oznacza to dzień wolny od pracy? Nie dla wszystkich. Niektórzy będą cieszyć się długim weekendem, ponieważ w poszczególnych placówkach dzień wolny będzie przysługiwał także w piątek. Inni pozostaną w pracy, lub powrócą do niej pod koniec tygodnia. Czy uda nam się skorzystać z usług fryzjera lub kosmetyczki w piątek 4 czerwca?

Zobacz wideo Hołownia: Jestem zwolennikiem, żeby państwo z największą surowością i rzetelnością rozliczyło Kościół Katolicki

Boże Ciało 2021, kiedy dokładnie wypada?

Boże Ciało 2021 wypada w pierwszy czwartek czerwca, czyli 3.06.2021 roku. Jest to dokładnie 60 dni po Wielkanocy i właśnie w taki sposób chrześcijanie co roku ustalają święto Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Jest to dzień ustawowo wolny od pracy. Sklepy w tym dniu są zamknięte, podobnie jak wszystkie centra handlowe. Wielu pracowników otrzymuje również wolne w piątek, lub bierze wtedy urlop, aby skorzystać z odpoczynku przez długi weekend. Zamknięte są też niemal wszystkie salony kosmetyczne, oraz fryzjerskie, dlatego lepiej umówić się na wizytę w pozostałe dni tygodnia.

Środa Popielcowa 2021. Kiedy wypada i czy jest to dzień wolny od pracy?Środa Popielcowa 2021. Kiedy wypada? Dlaczego posypujemy głowę popiołem?

Boże Ciało w Polsce. Jaka jest historia tego święta?

Święto Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa obchodzono po raz pierwszy w Belgii w 1246 roku. Miało to związek z objawieniami błogosławionej Julianny z Cornillon. Później, w  1317 roku święto ustanowiono już dla całego Kościoła zachodniego. W Polsce jako pierwszy wprowadził je biskup Nanker podczas synodu w Krakowie w 1320 roku. Od końca XIV wieku Boże Ciało obchodzone jest we wszystkich polskich diecezjach na 60 dni po świętach Wielkiej Nocy. 

Ewa Chodakowska nie chce mieć dzieci. Jak zareagował jej mąż? 'Dał mi pół roku'Ewa Chodakowska ostro skomentowała słowa Rydzyka. "Jako katolik jestem oburzona"

Boże Ciało w 2021 roku. Czy jest możliwy długi weekend?

W niektórych miejscach pracy wolne z 3 czerwca jest przeniesione także na piątek. Ile dni wolnych może trwać świętowanie Bożego Ciała? Decyzją pracodawców także 4 czerwca niektóre obiekty mogą pozostać zamknięte. Warto z tego powodu wziąć urlop i cieszyć się aż czterema dniami wolnego. W Boże Ciało otwarte pozostaną m.in niektóre kina i restauracje. 

Boże Ciało 2021. Czy 4 czerwca salony fryzjerskie i kosmetyczne będą otwarte?

Boże Ciało w Polsce jest świętem wolnym od pracy, nie obowiązuje to jednak dzień później, 4 czerwca. Piątek może być dniem wolnym, jednak zależy to wyłącznie od pracodawcy. Czy zatem w piątek po Bożym Ciele wybierzemy się do kosmetyczki lub fryzjera? Jest to jak najbardziej możliwe. Nie wszystkie salony kosmetyczne mogą jednak pracować w tych samych godzinach, co zazwyczaj. Jeśli masz umówioną wcześniej wizytę, nie powinnaś się niczego obawiać. Warto natomiast zadzwonić i upewnić się, czy dany salon fryzjerski lub kosmetyczny nie postanowił przedłużyć sobie urlopu.

Więcej o: