Czy długa sukienka na wesele jest odpowiednia? Sprawdź, jakie są cechy idealnej kreacji

Jaka sukienka na wesele? Okazuje się, że bardzo łatwo o gafę. Istnieje wiele wytycznych, które muszą być przestrzegane, aby nie urazić panny młodej. Jeśli decydujesz się na długą kreację, jest kilka rzeczy o których warto pamiętać. Sprawdź, jakie cechy powinna mieć weselna kreacja

Sukienka na wesele przede wszystkim nie może być biała. To oczywiste, że ten kolor obowiązuje na weselu jedynie pannę młodą i wszelkie inne kreacje w tym kolorze nie będą odebrane przychylnie. O jakich jeszcze zasadach warto pamiętać? Okazuje się że długość sukienki ma znaczenie. Koniecznie o tym pamiętaj, zanim pobiegniesz po wymarzoną sukienkę, nie znając wcześniej modowych zasad, które obowiązują wszystkich gości weselnych. Jak nie popełnić modowej gafy i wyglądać z klasą?

Zobacz wideo Patrycja Strzałkowska zrelacjonowała ślub i wesele na Instagramie

Jaka sukienka na wesele? Jej długość ma ogromne znaczenie

Długość sukienki na wesele, to ważny dylemat przed którym stają świadkowe, druhny, ale i inne panie, które planują bawić w tym szczególnym dniu. Sukienka przede wszystkim nie powinna być zbyt krótka. Bardzo skąpa kreacja może być odebrana za nieelegancką i niepasującą do tego ważnego wydarzenia, które ma nieco wyniosły charakter. Z szacunku do młodych wybierz raczej sukienkę o długości midi. Pozostaje pytanie, co z sukienkami o długości maxi. Czy wypada założyć długą kreację?

Makijaż ślubnyMakijaż ślubny i odpowiednia fryzura. O tych rzeczach nie można zapomnieć

Sukienka na wesele o długości maxi. Jak uniknąć weselnej gafy?

Długa sukienka na wesele nie tylko nie jest zabroniona, ale wręcz wskazana. To wyraz elegancji i szacunku dla wyniosłości całego wydarzenia. Długie kreacje posiadają klasę i styl i będą prezentować się bardzo dobrze. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby rozcięcie na nodze nie było zbyt głębokie, a kolor kreacji nie był zbyt wyzywający. Wynika to ze zwyczaju, że żadna z pań nie powinna wyróżniać się na tle panny młodej. Z tego powodu najlepiej wybrać suknię o stonowanym kolorze, takim jak blady róż, błękit, czy seledyn. Odpada stanowczo czerwień, czerń (ponieważ jest zwyczajowo uznawana za złą wróżbę dla młodych), a także bardzo ciemne kolory, takie jak granat i zbyt rzucające się w oczy, jak np. złoto. 

 

SzpilkiW tych butach na wesele przetańczysz całą noc! Te modele, które dodadzą ci elegancji

Sukienka na wesele powinna być odpowiednia. Co to dokładnie znaczy?

Sukienka na wesele może być długa w wersji maxi, lub średniej długości w wersji midi. Znamy już kolory, które są wskazane, a których lepiej unikać. Pozostaje jeszcze kwestia fasonu sukienki, która będzie nam towarzyszyć na tej ważnej imprezie. Najważniejsze, aby nie rzucała się w oczy zarówno w przypadku koloru, jak i kroju. Zrezygnuj ze zbyt wydatnych dekoltów i odsłoniętych pleców. Postaw na sukienkę z krótkim rękawem, lub rękawem 3/4. Możesz wybrać także model w stylu cold shoulders lub z dekoltem w łódkę. W takiej kreacji nie będziesz wyglądać nudnie, jeśli dopasujesz do tego modną kopertówkę i biżuterię. Z odpowiednimi dodatkami będziesz wyglądać stylowo i z klasą.

 
Więcej o: