Czy długa sukienka na wesele jest odpowiednia? Sprawdź, jakie są cechy idealnej kreacji

Jaka sukienka na wesele? Okazuje się, że bardzo łatwo o gafę. Istnieje wiele wytycznych, które muszą być przestrzegane, aby nie urazić panny młodej. Jeśli decydujesz się na długą kreację, jest kilka rzeczy o których warto pamiętać. Sprawdź, jakie cechy powinna mieć weselna kreacja

Sukienka na wesele przede wszystkim nie może być biała. To oczywiste, że ten kolor obowiązuje na weselu jedynie pannę młodą i wszelkie inne kreacje w tym kolorze nie będą odebrane przychylnie. O jakich jeszcze zasadach warto pamiętać? Okazuje się że długość sukienki ma znaczenie. Koniecznie o tym pamiętaj, zanim pobiegniesz po wymarzoną sukienkę, nie znając wcześniej modowych zasad, które obowiązują wszystkich gości weselnych. Jak nie popełnić modowej gafy i wyglądać z klasą?

Zobacz wideo Patrycja Strzałkowska zrelacjonowała ślub i wesele na Instagramie

Jaka sukienka na wesele? Jej długość ma ogromne znaczenie

Długość sukienki na wesele, to ważny dylemat przed którym stają świadkowe, druhny, ale i inne panie, które planują bawić w tym szczególnym dniu. Sukienka przede wszystkim nie powinna być zbyt krótka. Bardzo skąpa kreacja może być odebrana za nieelegancką i niepasującą do tego ważnego wydarzenia, które ma nieco wyniosły charakter. Z szacunku do młodych wybierz raczej sukienkę o długości midi. Pozostaje pytanie, co z sukienkami o długości maxi. Czy wypada założyć długą kreację?

Makijaż ślubny Makijaż ślubny i odpowiednia fryzura. O tych rzeczach nie można zapomnieć

Sukienka na wesele o długości maxi. Jak uniknąć weselnej gafy?

Długa sukienka na wesele nie tylko nie jest zabroniona, ale wręcz wskazana. To wyraz elegancji i szacunku dla wyniosłości całego wydarzenia. Długie kreacje posiadają klasę i styl i będą prezentować się bardzo dobrze. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby rozcięcie na nodze nie było zbyt głębokie, a kolor kreacji nie był zbyt wyzywający. Wynika to ze zwyczaju, że żadna z pań nie powinna wyróżniać się na tle panny młodej. Z tego powodu najlepiej wybrać suknię o stonowanym kolorze, takim jak blady róż, błękit, czy seledyn. Odpada stanowczo czerwień, czerń (ponieważ jest zwyczajowo uznawana za złą wróżbę dla młodych), a także bardzo ciemne kolory, takie jak granat i zbyt rzucające się w oczy, jak np. złoto. 

 

Szpilki W tych butach na wesele przetańczysz całą noc! Te modele, które dodadzą ci elegancji

Sukienka na wesele powinna być odpowiednia. Co to dokładnie znaczy?

Sukienka na wesele może być długa w wersji maxi, lub średniej długości w wersji midi. Znamy już kolory, które są wskazane, a których lepiej unikać. Pozostaje jeszcze kwestia fasonu sukienki, która będzie nam towarzyszyć na tej ważnej imprezie. Najważniejsze, aby nie rzucała się w oczy zarówno w przypadku koloru, jak i kroju. Zrezygnuj ze zbyt wydatnych dekoltów i odsłoniętych pleców. Postaw na sukienkę z krótkim rękawem, lub rękawem 3/4. Możesz wybrać także model w stylu cold shoulders lub z dekoltem w łódkę. W takiej kreacji nie będziesz wyglądać nudnie, jeśli dopasujesz do tego modną kopertówkę i biżuterię. Z odpowiednimi dodatkami będziesz wyglądać stylowo i z klasą.

 
Więcej o: