Tatiana Okupnik pokazała na swoim ciele, jakie są objawy ciężkiej choroby. Piosenkarka od lat na nią choruje

Tatiana Okupnik choruje na bardzo rzadką chorobę. O jej diagnozie dowiedziała się w wieku 42 lat. Na swoim Instagramie szczerze dzieli się problemami zdrowotnymi. Piosenkarka uświadamia swoich obserwatorów, okazując im również wsparcie i zrozumienie. Ostatnio pokazała na własnym ciele, czym objawia się Zespół Ehlersa-Danlosa.

Tatiana Okupnik choruje na rzadką chorobę. Podejrzenia miała od dawna, jednak diagnozę usłyszała dopiero w dojrzałym wieku. Jest to genetyczna przypadłość, która w dużym stopniu utrudnia życie artystki. Piosenkarka otwarcie opowiada o swoich problemach zdrowotnych na Instagramie. Kłopoty ze zdrowiem nasiliły się przede wszystkim po jej dwóch ciążach. Dziś uświadamia swoich obserwatorów i okazuje im wsparcie. Na Instagramie tym razem pokazała, jak wyglądają symptomy EDS. Na własnym ciele zaprezentowała objawy tej nieuleczalnej choroby. Jak ją rozpoznać?

Zobacz wideo O co chodzi w słynnej aferze z wygładzonym nosem Gosi Andrzejewicz? Piosenkarka wyjaśnia

Tatiana Okupnik cierpi na rzadką chorobę genetyczną. Czym jest EDS?

Tatiana Okupnik jest ofiarą groźnej przypadłości, która w skrócie nazywa się EDS. Jest to choroba genetyczna o pełnej nazwie Zespół Ehlersa-Danlosa. Polega ona przede wszystkim na problemach z kośćmi, niestety nie na tym koniec. Objawy mogą mieć różną formę, w przypadku artystki była to właśnie łamliwość kości, ale też bardzo silne migreny i elastyczność kończyn. Kiedy w dzieciństwie uczęszczała do szkoły baletowej, nie wiedziała jeszcze, że jej gibkość to nie dar od losu, a symptomy poważnych problemów ze zdrowiem. Objawami tej choroby mogą być również silne bóle mięśni. EDS w teorii dotyczy głównie skóry i stawów, ale najczęściej obejmuje cały organizm. Przyczyną bezpośrednią są nieprawidłowości w budowie podstawowych składników tkanki łącznej i zaburzenia metaboliczne w jej obrębie. Tatiana Okupnik przez lata była odsyłana do lekarzy w całej Polsce, którzy nie potrafili jej pomóc.

Kobiety po czterdziestce stają się powoli niewidzialne dla mężczyzn? To przede wszystkim ich wybór, Kobieta po czterdziestce staje się niewidzialna? Tak, jeśli tego chce

Tatiana Okupnik na Instagramie mówi szczerze o swoich problemach

Tatiana Okupnik na Instagramie jakiś czas temu zadziwiła fanów, gdy zaczęła nagrywać filmiki, w których przyznała się do ogromnych komplikacji okołoporodowych. Bez wstydu i niepotrzebnych tematów tabu, opowiadała o kłopotach natury fizjologicznej, zdradziła że przechodziła także depresję poporodową. Jej obserwatorzy i obserwatorki okazali jej wsparcie i piosenkarka zdobyła ich ogromny szacunek. W związku z tym sama stała się wsparciem dla wielu par, ponieważ w jednym z filmów zdradziła, że zwierzają jej się także mężczyźni, mówiąc o problemach swoich partnerek. Po temacie porodu przyszedł czas na kolejne szczere wyznanie. Artystka przyznała się do rzadkiej choroby, którą u niej wykryto. EDS niemal zawładnął jej organizmem, a piosenkarka miała za sobą bardzo ciężkie chwile.

Tatiana OkupnikTatiana Okupnik @tatianaokupnik

tatiana okupnik Metamorfozy gwiazd: Tatiana Okupnik

Tatiana Okupnik pokazała na swoim przykładzie, jakie są objawy Zespołu Ehlersa-Danlosa

Tatiana Okupnik postanowiła zamieścić filmik, na którym bardziej szczegółowo nakreśla problem, który ją dotyczy. Pokazała, jakie niemal nadnaturalne cechy, kiedyś wydawały się dla niej czymś normalnym. Elastyczność skóry i niezwykła gibkość towarzyszyły jej w codziennym życiu od zawsze. Niestety, ludzie powinni traktować to jako znaki ostrzegawcze, które mogą być symptomami groźnej choroby. Edukowanie obserwatorów jest dla artystki bardzo ważne, ponieważ wie, że wiedza o EDS w naszym kraju jest niemal znikoma i warto nagłaśniać ten temat

tatiana okupniktatiana okupnik @tatianaokupnik

Więcej o: