Jak doprać zabrudzone skarpetki? Triki, dzięki którym będą śnieżnobiałe bez wybielacza

Białe skarpetki są uniwersalne i uwielbiane przez wiele osób. Niestety mają jedną, konkretną wadę. Bardzo łatwo się brudzą i szybko tracą swój kolor. Czasem już po kilku praniach można zauważyć, że zaczynają robić się szre lub żółte. Na szczęście istnieją proste sposoby, by szybko przywrócić im biel. Oto triki, które warto znać.

Każdy, kto lubi nosić białe skarpetki doskonale wie, jak ciężko jest utrzymać ich kolor. Czy tego chcemy, czy nie, wraz z upływem czasu po prostu szarzeją lub żółkną. Ostatecznie takie skarpetki nadają się tylko do wyrzucenia. Szybka utrata pierwotnego koloru to zdecydowanie największa wada białych skarpetek, która często zniechęca nas do ich noszenia. Dobra wiadomość jest jednak taka, że skarpetki, które zaczynają szarzeć lub żółknąć, można łatwo uratować i to bez użycia intensywnych wybielaczy. Poznaj trzy triki na wybielenie skarpetek za pomocą składników, które znajdziemy w domu.

Zobacz wideo Jak szybko usunąć plamę z czerwonego wina?

Jak doprać zabrudzone białe skarpetki? Trik z sodą oczyszczoną i cytryną

Soda oczyszczona to prawdziwy skarb w naszych domach, który przyda się również do ratowania białych skarpetek. Wystarczy przygotować paplę z sody oczyszczonej i soku z cytryny, następnie namoczyć skarpetki w ciepłej wodzie i rozprowadzić mieszankę na ich powierzchni, pocierając skarpetki tak, jak podczas prania ręcznego. Następnie pozostaje włożyć je na 15 minut do ciepłej wody i wyprać jak zwykle.

Jak doprać zabrudzone białe skarpetki? Sposób z octem 

Świetnym sposobem na odświeżenie bieli skarpetek jest również ocet. Przywraca on im nie tylko poprzedni kolor, lecz także działa bakteriobójczo i grzybobójczo. Dodatkowo ocet zmiękcza tkaniny, zatem skarpety będą przyjemne w dotyku. Wystarczy namoczyć je w wodzie z octem w proporcji 3:1, a następnie wyprać w jak zwykle w ulubionym detergencie.

Jak doprać zabrudzone białe skarpetki? Wykorzystaj aspirynę 

Te popularne tabletki pomagają nie tylko w przypadku bólu głowy czy niechcianych krotek, lecz także mogą uratować zszarzałe lub zżółkłe skarpetki. Wystarczy około 10 tabletek aspiryny rozpuścić w trzech szklankach wody i zamoczyć w tym roztworze skarpetki, pozostawiając je na około 30 minut. Na koniec pozostaje normalnie wyprać skarpetki i cieszyć się ich bielą.

Więcej o: