Pozuje do zdjęcia w podpasce. "Wiem, że wiele osób może to brzydzić"

- Mam dosyć poczucia wstydu. Nie wstydzę się już takich słów jak "okres", "tampon", "podpaska", "krew", "kubeczek menstruacyjny", "majtki menstruacyjne". Koniec ze wstydem - napisała pod swoim zdjęciem aktywistka.

W wielu miejscach na świecie wokół menstruacji nadal funkcjonuje wiele mitów i stereotypów. Niestety jest to nadal temat, który często wywołuje niezręczność, wstyd, a nawet zażenowanie. Zdarza się także, że jest to powód do kpin i niewybrednych żartów.

Pozuje do zdjęcia w podpasce

Georgia to aktywistka, która aktywnie udziela się w mediach społecznościowych. Jakiś czas temu zapozowała do zdjęcia w podpasce. Niedawno zostało ono udostępnione na profilu @freeda_en, który obserwuje już ponad pół miliona osób. 

Zobacz wideo W Afryce menstruacja to temat tabu. Postanowiła działać:

Jak podkreśla Georgia, jej celem jest walka z poczuciem wstydu towarzyszącemu miesiączce, które od najmłodszych lat jest wpajane dziewczynkom. - Mam dosyć poczucia wstydu. Nie wstydzę się już takich słów jak "okres", "tampon", "podpaska", "krew", "kubeczek menstruacyjny", "majtki menstruacyjne". Koniec ze wstydem - napisała pod swoim zdjęciem Georgia. - To normalne zjawisko. Często bardzo bolesne, a dla wielu osób dosyć okropne. Jest kosztowne, jednak nie jest to powód do wstydu - dodała

"Do niedawna nie istniała dla mnie bardziej wstydliwa rzecz"

Warto wspomnieć, że wcześniej aktywistka udostępniła zdjęcie, na którym pozuje z widocznym sznureczkiem od tamponu. Georgia nagrała film, z którego początkowo była bardzo dumna. Jednak jej zadowolenie minęło, gdy zauważyła, że widać na nim sznureczek od tamponu. Z tego powodu skasowała nagranie. - Do niedawna nie istniała dla mnie bardziej wstydliwa rzecz, niż pokazanie sznureczka od tamponu - wyznała. 

Aktywistka przyznaje, że jest zszokowana i zasmucona brakiem wsparcia, a także tym, że wiele kobiet nadal doświadcza różnych traum w związku z menstruacją. - Wiem, że wiele osób może to brzydzić, dlatego też jestem przygotowana na hejt. Jednak pomyślcie: wszyscy zostaliśmy wydani na świat przez ciało, które dla nas krwawiło - napisała pod swoim zdjęciem. 

 
 
 

Może cię także zainteresować:

Więcej o: