Córka Meghan Markle i księcia Harry'ego nie jest księżniczką. Dlaczego prawnuczka Elżbiety II nie otrzymała tego tytułu?

Kilka dni temu Meghan Markle i książę Harry powitali na świecie swoje drugie dziecko, córeczkę Lili. Okazuje się, że podobnie jak jej starszy brat Archie, który nie otrzymał tytułu księcia, dziewczynka nie otrzymała tytułu księżniczki. Dlaczego zatem dzieci księżnej Kate i Księcia Williama je posiadają?
Zobacz wideo Jak zmieniło się życie Meghan i Harry'ego po odejściu z rodziny królewskiej?

Meghan Markle i książę Harry 6 czerwca ogłosili narodziny swojego drugiego dziecka. Książę i księżna Sussex wystosowali specjalne oświadczenie, w którym obwieścili światu, że 4 czerwca powitali na świecie córeczkę, którą nazwali na cześć królowej Elżbiety II oraz księżnej Diany, Lilibet Diana.

Z wielką radością książę Harry i Meghan, książę i księżna Sussex, witają na świecie swoją córkę Lilibet "Lili" Dianę Mountbatten-Windsor. Lili urodziła się w piątek 4 czerwca o godzinie 11:40 pod zaufaną opieką lekarzy i personelu szpitala Santa Barbara Cottage w Santa Barbara w Kalifornii

- napisali w oświadczeniu.

Mimo tego niezwykle dumnie brzmiącego nazwiska, córka Meghan i Harry'ego nie otrzymała tytułu księżniczki? Dlaczego, skoro jej kuzynka Charlotte taki posiada?

 

Córka Meghan i księcia Harry'ego, Lilibet "Lili" Diana Mountbatten-Windsor, nie jest księżniczką. Dlaczego prawnuczka Elżbiety II nie otrzymała takiego tytułu?

Pierworodny syn Meghan Markle i księcia Harry'ego, podobnie jak jego niedawno urodzona siostra, nie mógł otrzymać tytułu księcia, a rodzice nie chcieli nazywania go hrabią, lordem czy grafem. Mimo że Meghan i Harry zrezygnowali z pełnienia obowiązków członków rodziny królewskiej to i tak Archie jest siódmy w kolejce do brytyjskiego tronu, a tuż za nim jego siosta Lili. W dokumentach widnieje zatem jako Panicz Archie Harrison Mountbatten-Windsor. Według tradycji tytuły księżniczek oraz książąt dostają jedynie dzieci i wnukowie panującego aktualnie króla lub królowej. Zarówno książę Harry, jak i książę William posiadają te tytuły od urodzenia, gdyż przyszli na świat w momencie, kiedy ich babcia Elżbieta II zasiadała na tronie. Dlaczego zatem dzieci księżnej Kate i księcia Williama mogą nazywać się książętami, a dzieci Meghan i Harry'ego już nie?

Otóż George, choć nie jest wnukiem królowej, jest jednak następcą brytyjskiego tronu i pierworodnym synem księcia Williama (przyszłego króla). Właśnie dlatego nadano mu tytuł księcia. Co więcej, Elżbieta II w wyjątkowej procedurze nadała książęce tytuły również młodszemu rodzeństwu, czyli Charlotte i Louisowi. Córka Meghan Markle i księcia Harry’ego oraz jej brat Archie mają jednak jeszcze szansę otrzymać tytuł księżniczki i księcia. Będzie to możliwe w momencie, gdy na tronie zasiądzie książę Karol, czyli ich dziadek. Wówczas będą wnukami króla i tytuły te będą im się należały. Nie wiadomo jednak, czy Meghan i Harry zdecydują się na to.

Więcej o: