Już niedługo wakacje i sezon na stroje kąpielowe 2021. Jak dobrać kostium kąpielowy do figury?

Sezon na plażowanie już wkrótce się rozpocznie, a to oznacza okres na kostiumy kąpielowe. Dwuczęściowy czy jednoczęściowy? Każda z nas znajdzie fason idealny dla siebie. Ważne, aby dobrać go do typu figury.

Kostiumy kąpielowe potrafią uprzyjemnić letni wypoczynek. Wiedziałaś, że poszczególne kroje mają swoje odpowiedniki sylwetkowe? Przedstawiamy poradnik po fasonach, które podkreślą Twoje atuty i sprawią, że będziesz królową plaży.

Zobacz wideo Bikini. Oto, jakie były początki tego kostiumu kąpielowego

Kostium kąpielowy dwuczęściowy - do jakiego typu sylwetki pasuje?

Klepsydra, czyli ramiona tej samej szerokości co biodra oraz wyraźne wcięcie w talii to prawdziwy dar natury. W każdym kroju będziesz wyglądała rewelacyjnie. Ważnym aspektem przy doborze stroju kąpielowego są zachowane proporcje. Zbyt masywna, ozdobiona góra nie będzie dobrze wyglądała przy minimalistycznym dole i odwrotnie. Najlepiej wybrać komplet, który będzie miał podobne zdobienie w każdej części. Mocne wycięcia, bikini ze sznurkami lub kostiumy ze sportowym akcentem będą strzałem w dziesiątkę. Ozdobny pasek w talii jeszcze bardziej uwypukli Twoje atuty. Możesz zdecydować się również na wiązanie w kształcie kokardy. 
Trójkątna sylwetka jest porównywana do męskiego typu figury, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby przy takim kształcie postawić na kostium dwuczęściowy. Góra powinna być cienka, wiązana na karku lub delikatnych ramiączkach. W ten sposób zdejmiesz ciężar z bardziej rozbudowanych barków. Z kolei dół powinien być jak najbardziej ozdobny, na przykład z falbaną, charakterystycznym wzorem lub paskiem. Możesz wzbogacić go o ozdobne pareo, które zakłada się na plażę
Przy figurze przypominającej kolumnę należy sięgnąć po strój dwuczęściowy, która doda krągłości. Masywna góra z efektem push-up i ozdobny dół potrafią zdziałać cuda z sylwetką. Falbanki, frędzle lub charakterystyczny nadruk są wręcz wskazane przy tym typie sylwetki.

Najmodniejsze damskie stroje kąpielowe 2021

 

Kostium kąpielowy jednoczęściowy - w ten sposób ukryjesz wystający brzuch

Tego typu stroje kiedyś kojarzone były z nudą, a dziś biją rekordy popularności! Przy figurze przypominającej jabłko występuje spory brzuch, piękny biust, zgrabne nogi i proporcjonalne ramiona. Wiele zalet i tylko jedna wada - co z tym zrobić? Najlepszym rozwiązaniem będzie jednoczęściowy kostium, na przykład z głębokim dekoltem i ozdobnymi paskami na ramionach. Ciemna kolorystyka lub wyraźny kolor - z pewnością znajdziesz kolor odpowiedni dla siebie. 
Gruszka z kolei powinna zdecydować się na kostium jednoczęściowy z efektem push-up o asymetrycznych ramiączkach. Dlaczego? Ramionom u gruszki należy dodać objętości, która z kolei w nadmiarze jest obecna w dolnych partach. Biodra odciążą delikatne majtki bez zdobień, na przykład klasyczne czarne lub brązowe figi kąpielowe. 

 
Więcej o: