Wakacyjne paznokcie u nóg? Te inspiracje pobijają Instagrama!

Modny pedicure na 2021 będzie opierał się na najróżniejszych rozwiązaniach. Od krwistej czerwieni aż po ciemne granaty z brokatem. Znalazłyśmy najpiękniejsze inspiracje z Instagrama, które pobijają serca urodomaniaczek. Jak wykonać je samodzielnie? Podpowiadamy.

Zwykle, gdy mówimy o zadbanych paznokciach, mamy na myśli kultowy manicure - ale nie na tym się kończy ten temat. Zadbane stopy są tak samo ważne jak zadbane dłonie. Dzięki nim robimy coś dla siebie, stajemy się piękne w tym, co często jest zakryte i niewidoczne. Świat wymaga od nas perfekcji, która nie ma racji bytu, ale perfekcja staje się w dzisiejszych czasach pojęciem względnym. Mamy kochać siebie, to jak wyglądamy i jakie jesteśmy. Mamy być perfekcyjne w swoich osobistych i indywidualnych kanonach. I choć pedicure wydaje się i jest małą drobnostką, może stać się elementem układanki budowania pewności siebie. W jakie wzory i kolory zainwestujemy tego lata? Natura będzie dla nas punktem wyjścia.

Zobacz wideo Paznokcie w kolorze wina i złota krok po kroku

TOP PRODUKTY DO PAZNOKCI

Paznokcie hybrydowe 2021. Jak wykonać estetyczny pedicure hybrydowy?

Zanim zaczniemy rozmawiać o modnych kolorach i wzorach, powinnyśmy zastanowić się nad tym, jak w ogóle wykonać pedicure za pomocą lampy hybrydowej. Otóż sprawa nie jest trudna, a powiedziałybyśmy nawet, że należy do spraw łatwych. Oczywiście zawsze istnieje opcja wybrania się do kosmetyczki, ale jeśli wolisz zająć się tym samodzielnie, podpowiadamy, jak się za to zabrać. Przede wszystkim niezbędnymi gadżetami okażą się: lampa hybrydowa, cleaner, pilniczki, baza, top oraz ulubiony lakier. Mile widziana jest także obecność frezarki, która pomoże nam oczyścić paznokcie ze skórek i przygotować do wykonywania pedicure.

Zabieg rozpoczynamy od przygotowania płytki, czyli usuwamy skórki, nadajemy jej odpowiedni kształt i matujemy powierzchnię. Następnie możemy przystąpić do przetarcia płytki cleanerem i nałożenia bazy. Warstwa nie powinna być za gruba, ale musi być równomiernie rozłożona. Gdy już wszystkie paznokcie będą nią pokryte, wsadzamy do lampki na 60 s.  Po tym czasie możemy przejść do nakładania lakieru, z którym postępujemy dokładnie tak samo – najlepiej jest zaaplikować dwie osobne warstwy. Na samym końcu malujemy paznokcie topem i przemywamy cleanerem.

Modny pedicure hybrydowy 2021. Na jakie kolory i wzory postawimy tego lata?

Ten rok obfituje w najróżniejsze skrajności, kontrasty i zawirowania. Możemy zdecydować się na jasne, naturalne kolory nude lub pastelowe odcienie barw tęczy, ale nie musimy się do tego ograniczać. Jeśli jesteś minimalistką i uwielbiasz naturę, beże, delikatne róże czy bezbarwność najlepszą decyzją, ale gdy zależy nam na prawdziwym seksapilu, najlepiej postawić na klasyczną czerwień, granat lub butelkową zieleń.

MODNE KOLORY PAZNOKCI 2021

 
 

Wzorki także są mile widziane, choć nie będą w przypadku pedicure tak szalone, jak w przypadku manicure. Postawimy raczej na delikatność, cienkie kreski, delikatne ombre lub urozmaicenia w formie malutkich drobinek brokatu. I choć lato zwykle kojarzy się nam z mocnymi, jarzącymi kolorami, ten rok umożliwia nam użycie ciemnych barw, pełnych nocnej głębi i mroku.

 
 
 

MODNE SUKIENKI NA LATO 2021

Więcej o: