Bachleda-Curuś skończyła studia. Jaki kierunek wybrała? Promotorka: Jedna z moich najlepszych uczennic

Alicja Bachleda-Curuś ukończyła niedawno studia na Uniwersytecie Kalifornijskim. Jej promotorka wyznała, że w czasie nauki aktorka imponowała analizą poezji i literatury. - Jedna z moich najlepszych uczennic - wyznała.

Alicja Bachleda-Curuś to polska aktorka, której sławę przyniosła rola Zosi w ekranizacji "Pana Tadeusza" Andrzeja Wajdy. Od 16 lat mieszka w Stanach Zjednoczonych. Ukończyła Lee Strasberg Theatre and Film Institute w Nowym Jorku.

Zobacz wideo

Alicja Bachleda-Curuś ukończyła studia na Uniwersytecie Kalifornijskim

Co ciekawe, gwiazda nie skupiła się tylko i wyłącznie na rozwijaniu kariery aktorskiej. Bachleda-Curuś zaczęła studiować historię sztuki na Uniwersytecie Kalifornijskim. Ostatni semestr nauki aktorka zakończyła w 2018 roku. Jednak dopiero teraz podeszła do obrony. 

Niedawno na swoim profilu na Instagramie aktorka wraz ze swoją promotorką poinformowały, że ukończyła studia. Co ciekawe, na nagraniu słyszymy, że Alicja Bachleda-Curuś w czasie nauki imponowała analizą poezji i literatury.

Gratulacje, Alicjo! Jedna z moich najlepszych uczennic. Zaimponowała mi analizą poezji i literatury. Dlatego jestem teraz razem z nią i wznoszę toast za jej obronę! 

- mówi promotorka aktorki.

Alicja Bachleda-Curuś: kariera

Alicja Bachleda-Curuś przyszła na świat w Stanach Zjednoczonych, w Meksyku, gdzie spędziła z rodzicami kilka pierwszych miesięcy życia. Stało się tak, ponieważ jej ojciec, Tadeusz Bachleda-Curuś, pracował tam jako geolog. Po powrocie do Polski zamieszkała z rodziną w Krakowie, gdzie dorastała. Aktorka zagrała w kilku niemieckich produkcjach, a polska publiczność kojarzy ją najlepiej z kasowej ekranizacji "Pana Tadeusza". Poza tym zagrała także m.in. w:

  • "Bitwie pod Wiedniem";
  • "7 rzeczy, których nie wiecie o facetach";
  • "Pitbull. Niebezpieczne kobiety";
  • "Ondine".

Może cię także zainteresować:

Więcej o: