Włóż woreczki po herbacie do butów. Efekt cię zaskoczy

Z twoich butów wydobywa się nieprzyjemny zapach? To bardzo powszechny problem, który daje o sobie znać zwłaszcza wiosną i latem. Co możemy zrobić w takiej sytuacji? Oto cztery sprawdzone i proste domowe sposoby.

Z twoich butów wydobywa się nieprzyjemny zapach? Oto cztery domowe sposoby, dzięki którym się go pozbędziesz.

Jak usunąć nieprzyjemny zapach z butów? Woreczki z herbaty

Herbata świetnie absorbuje zapachy. Dlatego też doskonale sprawdzi się w przypadku problemów z nieprzyjemnym zapachem wydobywającym się z obuwia. Co należy zrobić? Umieść 3-4 torebki czarnej herbaty do każdego z butów. Pozostaw je na całą noc. 

Zobacz wideo

Jak usunąć nieprzyjemny zapach z butów? Zamrażalnik

Wiele osób pozbywa się zapachu z butów dzięki trzymaniu ich w zamrażarce. Dzięki temu usuwamy przyczynę problemu - niska temperatura zabija bakterie i grzyby. To jeden z najprostszych i najskuteczniejszych sposobów.

  • Włóż buty do foliowego i szczelnego woreczka.
  • Następnie umieść ja na całą noc w zamrażarce.
  • Jeśli jednak zapach jest bardzo uciążliwy, czynność należy powtórzyć 2-3 razy. 

Jak usunąć nieprzyjemny zapach z butów? Soda oczyszczona

Kolejny popularny i skuteczny sposób zakłada skorzystanie z właściwości sody oczyszczonej. Wsyp do każdego z butów po dwie łyżeczki sody i pozostaw ją na całą noc. Następnego dnia usuń proszek ze środka za pomocą odkurzacza. 

Jak usunąć nieprzyjemny zapach z butów? Żwirek dla kota

Żwirek, który jest przeznaczony do kocie kuwety świetnie pochłania wilgoć i neutralizuje zapachy. Doskonale więc sprawdzi się również w takich przypadkach. Niewielką ilość żwirku wsyp do butów, pozostaw na kilka godzin. 

Może cię także zainteresować:

Więcej o: