"Tak będzie oryginalniej". Nagranie królowej Elżbiety II krojącej tort mieczem podbija Internet

Królowa Elżbieta II w towarzystwie księżnej Camilli i księżnej Kate pojawiły się na przyjęciu zorganizowanym przez Eden Project Communities. Podczas wizyty, królowa pokazała, że mimo trudnych przeżyć, których ostatnio doświadczyła, poczucie humoru jej nie opuszcza. Wpadła bowiem na pomysł, by przyniesiony tort pokroić mieczem. - Tak będzie oryginalniej - powiedziała.

Powszechnie wiadomo, że członków brytyjskiej rodziny królewskiej obowiązują bardzo surowe zasady, a każdy z nich (zwłaszcza podczas publicznych wystąpień) musi przestrzegać ustalonej etykiety, nad czym surowo czuwa sama królowa Elżbieta II. Okazuje się jednak, że nawet Jej Wysokość lubi czasem pokazać swoje poczucie humoru, czego dowodem jest ostatnia sytuacja związana z krojeniem tortu.

Nie jedzą ziemniaków i nie odkurzają w Pałacu Buckinham. Zaskakujące zasady rodziny królewskiej (zdjęcie ilustracyjne)Nie jedzą ziemniaków i nie odkurzają w pałacu Buckingham. Dziwne zasady rodziny królewskiej

"Tak będzie oryginalniej". Nagranie królowej Elżbiety krojącej tort mieczem robi furorę w sieci

Królowa Elżbieta II, księżna Kornwalii i księżna Cambridge wybrały się na wydarzenie zorganizowanie przez Eden Project Communities, by podczas "Big Lunch" podziękować wolontariuszom za ich wysiłki włożone we wspieranie ich społeczności w obliczu wyzwań zeszłego roku. W pewnym momencie, Elżbieta II poproszona została o symboliczne pokrojenie tortu.

Kamery uchwyciły zabawny moment, w którym królowa postanowiła uroić pierwszy kawałek tortu za pomocą ceremonialnego miecza, który wzięła od lorda-porucznika Kornwalii, Edwarda Bolhito. - Nie sądzę, żeby to zadziałało...- powiedziała, trzymając miecz odwrotnie niż powinna. Po chwili księżna Camilla pomogła królowej wykonać pierwsze cięcie. Widząc zmagania królowej Elżbiety II z tortem i mieczem nie przynosiły rezultatu, ktoś z obsługi przypomniał, że dostępny jest również nóż. Wówczas królowa odpowiedziała:

Wiem, że jest, ale tak będzie oryginalniej!

'Rodziłam tam, gdzie księżna Kate i Diana', czyli jak przebiega poród w miejscu, gdzie doba kosztuje 27 tys. zł (zdjęcie ilustracyjne)"Rodziłam tam, gdzie księżna Kate i Diana", czyli jak przebiega poród w miejscu, gdzie doba kosztuje 27 tys. zł

Zobacz wideo Królowa Elżbieta pokroiła tort mieczem

Nagranie królowej krojącej tort robi furorę w sieci, a wideo opublikowane na oficjalnym profilu instagramowym @theroyalfamily obejrzało już prawie 2 miliony osób. Pod postem pojawiło się również wiele pozytywnych komentarzy.

Absolutnie uwielbiam naszą królową Elżbietę. Jej Wysokość jest absolutną ikoną
Królowa jest niesamowitym "żołnierzem"!
Nalegała, żeby pokroić ciasto mieczem. Jest przezabawna…

- czytamy.

Więcej o: