Rekord Guinessa pobity! Oto właścicielka najdłuższych rzęs na świecie. Mają aż 20,5 cm!

Najdłuższe rzęsy na świecie zostały ponownie wyróżnione w Księdze Rekordów Guinessa. Z dumą zaprezentowała je Chinka, You Jianxia. Poprzedni rekord również został ustanowiony przez nią. Wówczas wynosił 12,5 cm. Teraz z radością prezentuje swoje 20,5 centymetrowe rzęsy i...nosi je za uszami. Oto krótka historia tej wyjątkowej kobiety.

Mieszkanka Chin, 59-letnia You Jianxia z Szanghaju, jest oficjalnie uznana za właścicielkę najdłuższych naturalnych rzęs na świecie. Po raz pierwszy rekord ustanowiono w 2016 roku. Wówczas, długość jej rzęs wynosiła 12,5 cm. Obecnie ma 20,5 centymetrowe rzęsy, które nie przysparzają jej kłopotu w życiu codziennym. Dumna posiadaczka nosi je za uszami. W maju tego roku, po raz drugi została uznana przez Księgę Rekordów Guinessa. Chinka jest szczęśliwa i uważa, że to dar od samego Buddy. 

Zobacz wideo KoJak używać zalotki, by uzyskać najlepszy efekt?

Najdłuższe rzęsy na świecie mają aż 20,5 cm. Kim jest ich właścicielka, You Jianxia ?

You Jianxia ma 59 lat i jest mieszkanką Szanghaju. Pewnego dnia zorientowała się, że jej rzęsy nadal rosną i nie zamierzają przestać. Postanowiła ich nie obcinać, ale zapuszczać, aby mogły być jeszcze dłuższe. Zapuszczanie rzęs praktykuje już od 50 lat. W młodości często chorowała, brakowało jej odporności. Ponieważ jest praktykującą buddystką, a żaden lekarz nie był w stanie zdiagnozować u niej choroby, która powodowałaby to rzadko spotykane zjawisko, Chinka uznała to za dar od samego Buddy. Istnieją przypuszczenia, że rzęsy zaczęły rosnąć, bo radykalnej zmianie jej trybu życia. Kobieta łączy nagły wzrost rzęs, z przejściem na bardzo zdrowy tryb życia i powrót na łono natury. Sama żartuje, że dzięki rzęsom nie musi używać eyelinera i wygląda znacznie młodziej. 

 

You Jianxia ma najdłuższe rzęsy na świecie. Czego jeszcze o niej nie wiemy?

Kiedy You Jianxia po raz pierwszy brała udział w konkursie o rekord Guinessa, wraz z nią udział brało ponad 500 kobiet. Chinka pokonała wszystkie panie, ponieważ długość jej rzęs, jako jedynej osoby, sięgała aż linii brody. Wokół jej cechy szczególnej pojawiło się wiele pytań, m.in jak dba o swoje naturalne rzęsy. Zdradziła, że nie pielęgnuje ich w szczególny sposób, a jedynie starannie zawija je za uszy, aby się nie łamały. Musiała także zmienić pracę, co wyszło jej na dobre, bo jak twierdzi, ma obecnie mniej stresu. Wcześniej wykonywała zawód dyrektorki funduszu inwestycyjnego. Aktualnie zajmuje się hodowlą i pielęgnacją róż. Jej wyjątkowe rzęsy budzą kontrowersyjne uczucia, a w niektórych wręcz odrazę. Jakie jest wasze zdanie na temat cechy charakterystycznej You?

 
Więcej o: