Żelowy manicure uratuje twoje paznokcie! Ten rodzaj zdobienia nie niszczy naturalnej płytki

Paznokcie żelowe, to obecnie najbardziej popularna forma zdobienia paznokci. Nie niszczy płytki i pomaga w procesie regeneracji. To świetne rozwiązanie dla osób zapracowanych, którym zależy na zadbanym wyglądzie. Efekt utrzymuje się do czterech tygodni, a wykonasz je w niemal każdym zakładzie kosmetycznym. Oto kilka ciekawostek o żelowym manicure.

Żelowy manicure wymaga dużej staranności, dlatego najczęściej jest wykonywany w salonie kosmetycznym. To metoda przedłużania i zdobienia paznokci, która jest idealna dla osób ze zniszczonymi, zmęczonymi dłońmi. Bywa, że mamy wiele domowych obowiązków, a znalezienie chwili na pomalowanie paznokci graniczy z cudem. Mogą być one krótkie, również z przyczyn praktycznych, ale też np. połamane. Stosując manicure żelowy, nie tylko nadajemy im odpowiedniego kształtu i wizualnych walorów, ale pomagamy naturalnej płytce się zregenerować i na nowo urosnąć. Poznaj zalety żelowych paznokci. 

Zobacz wideo Paznokcie w kolorze wina i złota krok po kroku

Manicure żelowy, czyli jaki? Tak wygląda proces wykonywania żelowych paznokci

Aby stać się dumną posiadaczką żelowych paznokci, należy nie mieć niezagojonych skórek, ani infekcji na płytce, lub wokół paznokcia. Jeśli te warunki zostały spełnione, to z powodzeniem możesz udać się do salonu kosmetycznego. Płytka naturalnego paznokcia zostaje oczyszczona i zmatowiona. Dłonie zostają zdezynfekowane, a skórki zmiękczone. Jeśli twoja płytka jest wystarczająco mocna, wtedy na nią zostaje naniesiony tzw. primer. Jeśli twoje paznokcie są wątłe i zniszczone, wtedy zdecyduj się na tzw. szablon.

sukienka pepco Hitowe promocje na lato. Te sukienki skradły serca Polek! Są kobiece i delikatne

 

Na szablon lub tips, nakładany jest specjalny żel. To trudna sztuka, wymagająca precyzji. Bardzo łatwo o np. zalanie skórek, które może nie wyglądać zbyt dobrze. Pierwsza warstwa żelu nadaje długość, druga nadaje kształt, trzecia wyrównuje poprzednie dwie warstwy i nadaje odpowiedniego wyglądu. Każdą warstwę należy utwardzać osobno w specjalnej lampie z efektem UV. Czas utrwalania warstwy wynosi od 30 sekund, do 3 minut. Na koniec, przy pomocy specjalnych pilników, kształt zostaje ostatecznie nadany, a paznokcie pomalowane i ozdobione.

Pepco sprzedaje klapki za 25 zł, które robią furorę. To hit wśród kobiet na lato (zdjęcie ilustracyjne) Pepco sprzedaje klapki za 25 zł, które robią furorę. To hit wśród kobiet na lato

Paznokcie żelowe, jakie są ich największe zalety?

Paznokcie żelowe nie niszczą płytki paznokcia. Może ona zostać jedynie uszkodzona w przypadku zdejmowania tipsa, lub szablonu, po upływie około miesiąca. Po tym czasie może być już widoczny odrost, a nagłe zerwanie sztucznej płytki, może bardzo podrażnić naturalną. Delikatnie spiłowując poprzednią warstwę, lub regularnie ją wyrównując, mamy pewność, że paznokcie będą mocne i trwałe, a w dodatku nie będą przeszkadzały w codziennych obowiązkach, zapewniając elegancki wygląd. Pod sztuczną płytką, zapuszczamy nadal naturalny paznokieć, co jest ratunkiem dla osób, które chcą odzyskać naturalną płytkę, ponieważ paznokcie były wcześniej gryzione, lub np. łamane. 

 

Paznokcie żelowe u kosmetyczki. Ile kosztują i jak długo utrzymuje się efekt?

W Większych miastach cena usługi zaczyna się od około 120 złotych. Wszystko zależy od rodzaju zdobienia i pracy, włożonej w konkretny osiągnięty efekt. Ten z kolei, utrzymuje się do 4 tygodni, a po tym czasie można paznokcie uzupełnić, płacąc mniej niż za pierwszym razem. W ten sposób, możemy mieć ładne, zadbane paznokcie na dłużej, nie martwiąc się o ich zdejmowanie. Paznokcie są dość twarde, mocne i wytrzymałe. Możemy dobierać dowolne kolory i wzory, śledząc najnowsze trendy. Manicure żelowy jest możliwy do wykonania w domu, ale wymaga wiele cierpliwości i specjalistycznego sprzętu.

Więcej o: