Jak usnąć podczas upałów? Poznaj egipski sposób na spokojny sen latem

Temperatury wzrosły, a lato nadchodzi wielkimi krokami. W takich warunkach czasem ciężko o sen i pełną regenerację organizmu. Kiedy spanie z włączonym wiatraczkiem, lub uchylonym oknem nie wystarcza, czas sięgnąć po rady naszych przodków. Okazuje się, że już starożytni Egipcjalnie mieli sposób na udany sen podczas upalnych nocy. Aby się wyspać musimy nawodnić organizm.

Jak zasnąć latem? To pytanie zadają sobie ludzie na całym świecie, kiedy temperatury przekraczają 30 stopni. W Polsce tego lata czekają na nas prawdziwe upały, a ich przedsmak zgodnie z prognozą pogody, możemy odczuć jeszcze w tym tygodniu. Aby uodpornić się na upalne dni, a także noce i przygotować nasz organizm do pełnej regeneracji, warto już dzisiaj wcielić w życie pewne nawyki. Podstawą udanego snu latem, okazuje się być woda, której nasz organizm bardzo w tym czasie potrzebuje. Na naprawdę gorące noce, spożywanie płynów może nie wystarczyć. Poznaj sposób na sen starożytnych Egipcjan. 

Zobacz wideo Jak mrozić owoce? Jak usunąć plamę z truskawek? Jak pozbyć się pestek z czereśni? Rozwiązujemy letnie problemy

Sposób na udany sen latem. Przede wszystkim, należy nawodnić organizm

Sen latem może być płytki i niewystarczający, aby zebrać siły na kolejny dzień. Gorące powietrze sprawia, że ciało generuje pot, a my budzimy się i nie możemy odzyskać sił. Warto wtedy wyposażyć się w nawilżacz powietrza, wiatrak, lub pić duże ilości wody w ciągu dnia. Nawadniając organizm, przygotujemy go na wysokie temperatury i nie odczujemy ich aż tak mocno. Podczas upałów woda zatrzymuje się w organizmie i sprawia, że ciało puchnie. Ma to również związek z naszymi hormonami. 

Pełna regeneracja podczas upalnych nocy. Poznaj sposób starożytnych Egipcjan

Podczas wysokich temperatur nocą, picie wody, oraz schładzanie naszego ciała przy pomocą wiatraka może nie wystarczyć. Co wtedy robić? Nasi przodkowie mieli na to receptę. W starożytnym Egipcie temperatury znacznie przekraczały 30, a nawet 40 stopni. Nocą budowniczy piramid musieli wypocząć, aby nabrać siły na kolejny dzień pracy. Z problemem upałów zmagali się także najbogatsi mieszkańcy Egiptu. Okazuje się, że ich lekarstwem na wysokie temperatury nocą, było spanie w mokrej pościeli, tak aby dostarczyć organizmowi odpowiednią ilość wody i niezbędne uczucie chłodu. 

Mokra pościel lekarstwem na nieprzespane noce latem. Jak to działa?

Aby nasz organizm wypoczął podczas letnich nocy, a ciało było odpowiednio nawodnione, należy zwilżyć pościel wodą. Nie musimy korzystać z kołdry, a zamiast tego użyć cienkiej poszewki, lub drugiego prześcieradła. Wystarczy owe nakrycie spryskać chłodną wodą, a piżamę ograniczyć do minimum. Nie tylko nasze ciało będzie w ten sposób nawodnione. W pomieszczeniu będzie unosić się przyjemne, chłodne powietrze. Przed snem warto również zażyć zimnego prysznica. Dzięki temu rano obudzimy się w dobrym humorze, wypoczęci i pełni energii. 

Więcej o: