Jak usunąć gumę z ubrania? Domowe sposoby, które uratują ulubione rzeczy

Guma do żucia może nie tylko dostarczyć nam przyjemności, ale i być naszą "zmorą". Zwłaszcza jeżeli przyklei się do ubrania. Jak skutecznie usunąć gumę z ubrania i jednocześnie go nie zniszyć? Poznaj domowe metody usuwania gumy z ciuchów.

Jak usunąć gumę do żucia z ubrania, aby go jednocześnie nie uszkodzić? Są na to na szczęście skuteczne i bezpieczne rozwiązania. Co ważniejsze, możemy to wykonać za pomocą produktów, które każdy z nas ma w swoim domu.

Zobacz wideo Czy guma do żucia zostaje w organizmie? [NaZdrowie]

Jak usunąć gumę do żucia z ubrania? Poznaj kilka kroków do czystej kreacji

Patenty te są skuteczne i szybkie. Zapewne chociaż raz w życiu każdy miał sytuację, w której musiał zmagać się z przyschniętą gumą na ubraniu - czy to dziecka, nastolatka lub dorosłego. Niestety przyklejona guma jest bardzo uciążliwa do usunięcia. 

Jak usunąć gumę z ubrania? Żelazko i suszarka to nasz sprzymierzeniec

Jak usunąć gumę z ubrania przy pomocy przedmiotów codziennego użytku? Doskonale w tej roli sprawdzi się zwykłe żelazko, parownica lub suszarka. Chcąc usunąć przyschniętą gumę z jakiegoś sukna i materiału, wystarczy posłużyć się żelazkiem. Włączamy je na średnią temperaturę i czekamy, aż się nagrzeje. Następnie kładziemy kawałek czystej kartki papieru - zapisana lub taka z gazety może sprawić, że farba odbije się na materiale. Dalej przykładamy kartkę na ubranie i przesuwamy po niej żelazkiem czy suszarką. Pod wpływem pary i gorąca, guma powinna odejść bez trudu. Przyłóż do ubrania gazetę, a następnie przystaw suszarkę. Guma do żucia, powinna odejść bez trudu.

Jak usunąć gumę do żucia z materiału, aby uratować ubranie? Skorzystaj z właściwości lodu

Jak usunąć gumę do żucia z materiału, żeby nasze ubranie dobrze się prezentowało? Możemy wykonać to za pomocą kostek lodu z naszej lodówki. Tak jak w przypadku wysokich temperatur, działanie wiążące gumy, maleją w przypadku zimna. W tym celu warto jest potrzeć lodem miejsce, w którym umieszczona jest guma. Powinna bez większych trudności odseparować się od danej tkaniny.

sukienka w kwiaty zdjęcie ilustracyjne Wyprzedaż Reserved -50%! Letnie hity, kobiece sukienki i spódnice we wzory

Czym usunąć gumę do żucia - ostre przybory i pranie wstępne

Czym usunąć gumę do żucia, oprócz wyżej wymienionych metod? Jeżeli nie mamy przy sobie żelazka, suszarki ani lodu, możemy spróbować oczyścić odzież za pomocą ostrego narzędzia. Sprawdzą się tutaj na przykład:

  • nożyczki,
  • nożyk,
  • agrafka.

Jeżeli guma nie jest mocno przyschnięta, możemy spróbować z mechanicznymi alternatywami. Naturalną sprawą jest to, że po pozbyciu się gumy, pozostaje nieestetyczna plama. Jednak nie musimy się tym niepokoić. Aby ją usunąć, wystarczy zaprać to miejsce w szarym mydle lub specjalnym odplamiaczu, a następnie wyprać w pralce. Jeżeli dana tkanina jest zbyt delikatna, warto jest zastosować tylko i wyłącznie pranie ręczne.

Guma do żucia na ubraniu nie oznacza jeszcze "odzieżowej katastrofy", nawet jeżeli jest na naszej ulubionej sukience czy spodniach. Na szczęście domowe patenty sprawdzają się w większości przypadków i uratowały już nie jedno ubranie przed "skończonym żywotem na śmietniku", a my z kolei możemy nadal wspaniale się prezentować.

Sukienka W HM trwa gigantyczna wyprzedaż! Te letnie ubrania zachwycają stylem

Więcej o: