Bon Turystyczny. Jak otrzymać 500 zł na wakacje? Musisz to wiedzieć, jeśli nie chcesz stracić pieniędzy

Jak aktywować bon turystyczny krok po kroku? Zbliża się sezon wakacyjny, więc zainteresowanie otrzymania pieniędzy na wyjazd gwałtownie wzrasta. Jak je zdobyć i do kiedy będziemy mogli z nich skorzystać?

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Już wkrótce dostaniemy szansę na to, by zafundować sobie wymarzony wyjazd pełen dzikich plaż, słońca i drinków z palemką.  Już w zeszłym roku wprowadzono w naszym kraju Polski Bon Turystyczny, który miał być formą pomocy dla podupadającego przez pandemię sektora turystyki. Zgodnie z założeniami bon o wartości 500 zł może otrzymać każde dziecko, które nie skończyło jeszcze 18. lat.

Zobacz wideo Jak uzyskać i jak wykorzystać bon turystyczny?

Bon turystyczny dla kogo i jak go uzyskać? 

Świadczenie w formie bonu turystycznego jest przyznawane na dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy Rodzina 500 plus. Na jedno dziecko przysługuje bon w wysokości 500 zł. W przypadku dziecka niepełnosprawnego przysługuje dodatkowy bon w wysokości 500 zł – mówi prezes ZUS, prof. Gertruda Uścińska.

Za pomocą bonu możemy zapłacić za hotel i imprezy turystyczne tylko w Polsce. Nie podlega wymianie na gotówkę i będzie ważny do końca marca 2022 roku. Wszystkie rodziny, które będą chciały skorzystać z bonu, muszą zrobić to w formie elektronicznej, za pomocą platformy PUE. Wystarczy utworzyć na niej konto, a następnie je aktywować.

13.03.2020, Rozvadov, koronawirus, kontrola zdrowia na granicy czesko-niemieckiej.Jak UE chce uratować wakacje w Europie

Polski Bon Turystyczny najczęściej jest wykorzystywany w województwach: małopolskim, pomorskim oraz zachodniopomorskim.

Jak wykorzystać i gdzie zrealizować bon turystyczny? Aktywacja bonu turystycznego krok po kroku

Aby otrzymać bon, należy zarejestrować się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, podobnie jak w przypadku 500+.  Możemy zalogować się za pomocą Profilu Zaufanego, podpisu elektronicznego  oraz poprzez niektóre systemy bankowości internetowej. Po aktywacji bonu otrzymujemy kod, za pomocą którego będziemy mogli dokonywać płatności. Każda z nich będzie potwierdzona jednorazowym kodem autoryzacyjnym wysłanym poprzez SMS.

Aktywacja bonu turystycznego:

  1. Wejdź na stronę www.zus.pl, a następnie zaloguj się do PUE
  2. Wybierz zakładkę "Ogólny"
  3. Następnie wejdź w zakładkę "Polski Bon Turystyczny", a później "Mój bon"
  4. Aby aktywować bon wybierz przycisk "Aktywuj bon"
  5. Wpisz aktualny numer telefonu oraz adres email 
Więcej o: