Mama Michała Wiśniewskiego wydała książkę o trudnej przeszłości. "Osoby, z którymi piłam, dawno nie żyją."

Mama Michała Wiśniewskiego wydała książkę. Grażyna Wiśniewska, to biologiczna matka muzyka, ale ich relacje nie zawsze były łatwe. Po raz pierwszy mogliśmy poznać ją w "Jestem jaki jestem" w 2003 roku. Program ukazał ją, jako uzależnioną kobietę, która szuka kontaktu z synem. Dziś opowiedziała o trudnych chwilach w swojej autobiografii pt. "Dziewczynka z kieliszkami".

Michał Wiśniewski może być dumny ze swojej mamy. Rodzicielka kontrowersyjnego gwiazdora, właśnie wydała książkę, w której opowiada o trudnych chwilach ze swojego życia. Przed laty żyjąca w wielkim konflikcie z popularnym muzykiem, dziś Grażyna Wiśniewska troskliwie zajmuje się swoimi wnukami i żyje w zgodzie i miłości z synem. Początki nawiązania ponownej relacji nie były łatwe, a w 2003 roku, na łamach reality show pt. "Jestem jaki jestem" śledziła je cała Polska. Grażyna Wiśniewska opisała, jak nałóg zniszczył jej przeszłość i miał ogromny wpływ na całą rodzinę. Celebryta na długie lata został oddzielony od matki, a po opuszczeniu domu dziecka nie chciał jej znać. Kilkanaście lat temu wyciągnął do niej dłoń i pomógł wyjść z alkoholizmu. Dziś z uznaniem promuje jej książkę "Dziewczynka z kieliszkami".

Zobacz wideo Popkultura odc. 75

Michał Wiśniewski promuje książkę mamy. Ich relacja nie zawsze była pełna miłości i wsparcia

Michał Wiśniewski opublikował na Instagramie post, w którym zdradził datę premiery książki. To dla niego pozycja literacka nie bez znaczenia, ponieważ jak zapowiadał jakiś czas temu, napisała ją jego mama. Relacje między synem, a matką były trudne, a losy całej rodziny Wiśniewskich bardzo burzliwe. Po rozwodzie rodziców młody Michał trafił pod dach swojej babci, a potem w 1980, do domu dziecka. Matka popadła w alkoholizm, a ojciec muzyka dzień po tym, jak młody Michał w 1986 wyznał, że chce z nim zamieszkać, popełnił samobójstwo. Artysta został rozdzielony na lata również ze swoim biologicznym bratem - Jakubem. W 2003 i 2004 roku telewizja TVN emitowała reality show pt. "Jestem jaki jestem" z udziałem muzyka i jego rodziny. Gwiazdor podczas emisji dowiedział się, że jego biologiczna matka się odnalazła. Było dla niego szokiem, że Grażyna Wiśniewska szuka kontaktu i z początku był do niej wrogo nastawiony. Kilka lat później wybaczył mamie i postanowił jej pomóc. Grażyna Wiśniewska zamieszkała z synem i stała się nie tylko ponownie matką gwiazdora, ale i babcią dla jego dzieci. Udało jej się wygrać z alkoholizmem. 

Michał Wiśniewski pomógł mamie pokonać nałóg. "Gdyby nie on, może już bym nie żyła."

Michał Wiśniewski pomógł mamie wyjść z nałogu alkoholowego, ale nie ona jedna zmagała się z chorobą. On sam zdradził w "Raporcie", że jego problemy z tym nałogiem były bardzo poważne:

Przez 22 lata piłem 0,7 dziennie, nie piłem tylko przed lotami, no i w trakcie, naprawdę ja piłem bardzo, bardzo dużo

Wiedząc, jak ciężką chorobą jest alkoholizm, Muzyk regularnie korzysta ze specjalnych wszywek. Pomoc, którą okazał mamie miała szczególne znaczenie. Łączyła się z wybaczeniem, ponownym nawiązaniem relacji i ogromnym zaufaniem sobie nawzajem. Miłość matki i syna okazała się silniejsza niż trudna przeszłość, a Grażyna Wiśniewska w rozmowie z "Faktem" wyznała, że gdyby nie jej syn, mogła umrzeć.

Byłam w takim ciągu, że nic do mnie nie docierało. Już w ośrodku co chwila biegłam przerażona do swojej terapeutki i mówiłam jej, że nic nie rozumiem. Słyszałam wtedy: Poczekaj, to się ułoży. Bałam się ludzi, bałam się wszystkiego. Otaczały mnie osoby wykształcone, nie wiedziałam, czy mnie zrozumieją, ale one wzięły mnie pod swoje skrzydła. Michał wtedy nie przychodził w odwiedziny. Terapeutka tego nie chciała, obawiała się zamieszania, bo przecież wszyscy go znali. Wysyłał więc czasami kogoś do mnie, by się dowiedzieć, czy sobie radzę. Przyznam, że terapeuci, z którymi miałam zajęcia, nie wierzyli, że wytrzeźwieję. Michał chyba jednak we mnie wierzył. Gdyby nie on, może już bym nie żyła. 

Zdradziła również tragiczne skutki alkoholizmu, które spotkały jej dawnych znajomych. Matka celebryty, która obracała się w środowisku osób uzależnionych w mieście Łodzi, dziś nie ma z nimi kontaktu. Przyczyną jest nie tylko odcięcie się od przeszłości, ale również fakt, że niestety nie żyją. 

Osoby, z którymi wtedy piłam, już dawno nie żyją. A ja jestem. 23 maja minęło 16 lat bez alkoholu. Jestem bardzo szczęśliwa, że nie piję, okazuje się, że bez wódki można żyć 
 

Mama Michała Wiśniewskiego wydała książkę. O czym jest "Dziewczynka z kieliszkami"?

Książka mamy Michała Wiśniewskiego nosi tytuł "Dziewczynka z kieliszkami". Opowiada o trudnej przeszłości rodziny Wiśniewskich, ale również daje nadzieję na wygraną, w walce z chorobą alkoholową. Michał Wiśniewski na Instagramie bardzo wspiera swoją mamę i prosi o słowa otuchy dla niej. Zdradził, że mama stresuje się przed premierą, która nastąpi już 30 czerwca.

Bardzo się boi reakcji ludzi. Wspierajcie ją w tym proszę, bo każda osoba, której ta książka pomoże - jest tego warta.

W szczerym poście na Dzień Mamy, uchylił rąbka tajemnicy i napisał też o czym będzie książka i jak wiele ważnych treści będziemy mogli w niej znaleźć. 

Opowieść wyjątkowa pod każdym względem. Opowieść nie tylko o alkoholizmie, który doprowadził do bardzo trudnej sytuacji rodzinnej ale i o trzeźwości, która zbudowała więź na nowo.

Cieszymy się, że ta wyjątkowa relacja mamy z synem, ma tak spektakularny happy end. Przeczytacie książkę Grażyny Wiśniewskiej?

 
Więcej o: