Mama Michała Wiśniewskiego wydała książkę o trudnej przeszłości. "Osoby, z którymi piłam, dawno nie żyją."

Mama Michała Wiśniewskiego wydała książkę. Grażyna Wiśniewska, to biologiczna matka muzyka, ale ich relacje nie zawsze były łatwe. Po raz pierwszy mogliśmy poznać ją w "Jestem jaki jestem" w 2003 roku. Program ukazał ją, jako uzależnioną kobietę, która szuka kontaktu z synem. Dziś opowiedziała o trudnych chwilach w swojej autobiografii pt. "Dziewczynka z kieliszkami".

Michał Wiśniewski może być dumny ze swojej mamy. Rodzicielka kontrowersyjnego gwiazdora, właśnie wydała książkę, w której opowiada o trudnych chwilach ze swojego życia. Przed laty żyjąca w wielkim konflikcie z popularnym muzykiem, dziś Grażyna Wiśniewska troskliwie zajmuje się swoimi wnukami i żyje w zgodzie i miłości z synem. Początki nawiązania ponownej relacji nie były łatwe, a w 2003 roku, na łamach reality show pt. "Jestem jaki jestem" śledziła je cała Polska. Grażyna Wiśniewska opisała, jak nałóg zniszczył jej przeszłość i miał ogromny wpływ na całą rodzinę. Celebryta na długie lata został oddzielony od matki, a po opuszczeniu domu dziecka nie chciał jej znać. Kilkanaście lat temu wyciągnął do niej dłoń i pomógł wyjść z alkoholizmu. Dziś z uznaniem promuje jej książkę "Dziewczynka z kieliszkami".

Zobacz wideo Popkultura odc. 75

Michał Wiśniewski promuje książkę mamy. Ich relacja nie zawsze była pełna miłości i wsparcia

Michał Wiśniewski opublikował na Instagramie post, w którym zdradził datę premiery książki. To dla niego pozycja literacka nie bez znaczenia, ponieważ jak zapowiadał jakiś czas temu, napisała ją jego mama. Relacje między synem, a matką były trudne, a losy całej rodziny Wiśniewskich bardzo burzliwe. Po rozwodzie rodziców młody Michał trafił pod dach swojej babci, a potem w 1980, do domu dziecka. Matka popadła w alkoholizm, a ojciec muzyka dzień po tym, jak młody Michał w 1986 wyznał, że chce z nim zamieszkać, popełnił samobójstwo. Artysta został rozdzielony na lata również ze swoim biologicznym bratem - Jakubem. W 2003 i 2004 roku telewizja TVN emitowała reality show pt. "Jestem jaki jestem" z udziałem muzyka i jego rodziny. Gwiazdor podczas emisji dowiedział się, że jego biologiczna matka się odnalazła. Było dla niego szokiem, że Grażyna Wiśniewska szuka kontaktu i z początku był do niej wrogo nastawiony. Kilka lat później wybaczył mamie i postanowił jej pomóc. Grażyna Wiśniewska zamieszkała z synem i stała się nie tylko ponownie matką gwiazdora, ale i babcią dla jego dzieci. Udało jej się wygrać z alkoholizmem. 

Michał Wiśniewski pomógł mamie pokonać nałóg. "Gdyby nie on, może już bym nie żyła."

Michał Wiśniewski pomógł mamie wyjść z nałogu alkoholowego, ale nie ona jedna zmagała się z chorobą. On sam zdradził w "Raporcie", że jego problemy z tym nałogiem były bardzo poważne:

Przez 22 lata piłem 0,7 dziennie, nie piłem tylko przed lotami, no i w trakcie, naprawdę ja piłem bardzo, bardzo dużo

Wiedząc, jak ciężką chorobą jest alkoholizm, Muzyk regularnie korzysta ze specjalnych wszywek. Pomoc, którą okazał mamie miała szczególne znaczenie. Łączyła się z wybaczeniem, ponownym nawiązaniem relacji i ogromnym zaufaniem sobie nawzajem. Miłość matki i syna okazała się silniejsza niż trudna przeszłość, a Grażyna Wiśniewska w rozmowie z "Faktem" wyznała, że gdyby nie jej syn, mogła umrzeć.

Byłam w takim ciągu, że nic do mnie nie docierało. Już w ośrodku co chwila biegłam przerażona do swojej terapeutki i mówiłam jej, że nic nie rozumiem. Słyszałam wtedy: Poczekaj, to się ułoży. Bałam się ludzi, bałam się wszystkiego. Otaczały mnie osoby wykształcone, nie wiedziałam, czy mnie zrozumieją, ale one wzięły mnie pod swoje skrzydła. Michał wtedy nie przychodził w odwiedziny. Terapeutka tego nie chciała, obawiała się zamieszania, bo przecież wszyscy go znali. Wysyłał więc czasami kogoś do mnie, by się dowiedzieć, czy sobie radzę. Przyznam, że terapeuci, z którymi miałam zajęcia, nie wierzyli, że wytrzeźwieję. Michał chyba jednak we mnie wierzył. Gdyby nie on, może już bym nie żyła. 

Jennifer Lopez w najmodniejszej fryzurze na lato. Odmładza i robi furorę wśród kobiet (zdjęcie ilustracyjne)Jennifer Lopez w najmodniejszej fryzurze na lato. Odmładza i robi furorę wśród kobiet

Zdradziła również tragiczne skutki alkoholizmu, które spotkały jej dawnych znajomych. Matka celebryty, która obracała się w środowisku osób uzależnionych w mieście Łodzi, dziś nie ma z nimi kontaktu. Przyczyną jest nie tylko odcięcie się od przeszłości, ale również fakt, że niestety nie żyją. 

Osoby, z którymi wtedy piłam, już dawno nie żyją. A ja jestem. 23 maja minęło 16 lat bez alkoholu. Jestem bardzo szczęśliwa, że nie piję, okazuje się, że bez wódki można żyć 
 

Mama Michała Wiśniewskiego wydała książkę. O czym jest "Dziewczynka z kieliszkami"?

Książka mamy Michała Wiśniewskiego nosi tytuł "Dziewczynka z kieliszkami". Opowiada o trudnej przeszłości rodziny Wiśniewskich, ale również daje nadzieję na wygraną, w walce z chorobą alkoholową. Michał Wiśniewski na Instagramie bardzo wspiera swoją mamę i prosi o słowa otuchy dla niej. Zdradził, że mama stresuje się przed premierą, która nastąpi już 30 czerwca.

Bardzo się boi reakcji ludzi. Wspierajcie ją w tym proszę, bo każda osoba, której ta książka pomoże - jest tego warta.

Olga FryczOlga Frycz zmieniła kolor i długość włosów. Fani zachwyceni "Ciąża ci służy"

W szczerym poście na Dzień Mamy, uchylił rąbka tajemnicy i napisał też o czym będzie książka i jak wiele ważnych treści będziemy mogli w niej znaleźć. 

Opowieść wyjątkowa pod każdym względem. Opowieść nie tylko o alkoholizmie, który doprowadził do bardzo trudnej sytuacji rodzinnej ale i o trzeźwości, która zbudowała więź na nowo.

Cieszymy się, że ta wyjątkowa relacja mamy z synem, ma tak spektakularny happy end. Przeczytacie książkę Grażyny Wiśniewskiej?

 
Więcej o: