Rozwodowi rekordziści. Popularna aktorka miała aż 9 mężów. Z ostatnim spędziła 30 lat

Złota era Hollywood, przypadająca na okres od późnych lat 20. do wczesnych lat 50. ubiegłego stulecia, kojarzy nam się zazwyczaj z wieloma wspaniałymi filmami i genialnymi kreacjami aktorskimi. Rzadko jednak mówi się o tym, że w tamtych latach gwiazdy kina w oczach fanów musiały być nieskazitelne. Źle były odbierane między innymi nieślubne romanse i wspólne życie pod jednym dachem bez ślubu. Dlatego też wiele gwiazd zawierało związki małżeńskie z każdym oficjalnym partnerem.

Rozwody to wymysł współczesności? Nic bardziej mylnego. W czasach starego Hollywood wiele gwiazd miało na swoim koncie liczne małżeństwa i rozstania. Oto kilka rozwodowych rekordzistek i rekordzistów.

Zobacz wideo Najtrudniejsze rozwody polskich gwiazd:

Elizabeth Taylor: Nie sztuka pokochać, znacznie trudniej wytrwać

Elizabeth Taylor ma na swoim koncie aż osiem małżeństw. Do historii przeszło nawet jej powiedzenie:

Nie sztuką jest pokochać. Znacznie trudniej jest wytrwać. 

Po raz pierwszy na ślubnym kobiercu aktorka stanęła jako osiemnastolatka. Jej wybrankiem był Conrad "Nicky" Hilton, syn Conrada Hiltona, założyciela sieci Hoteli Hilton. Małżeństwo rozpadło się po ośmiu miesiącach. Po ślubie okazało się, że mąż aktorki jest alkoholikiem.

Kolejni partnerzy Elizabeth byli przeważnie związani ze światem show-biznesu. Jednak ostatni wybranek gwiazdy był robotnikiem budowlanym. Przed śmiercią aktorka często powtarzała, że jej największą miłością był Richard Burton. Para poznała się na planie filmu "Kleopatra". Aktorzy tworzyli relację pełną awantur i różnic. Dwukrotnie brali ślub i dwukrotnie się rozwodzili. Po śmierci Burtona w 1984 roku aktorka często mówiła, że filmowy Marek Aureliusz czeka na nią w niebie.

 

"Nie poznasz mężczyzny naprawdę, dopóki się z nim nie rozwiedziesz"

Z kolei aktorka Zsa Zsa Gabor miała aż dziewięciu mężów. To właśnie ona jest autorką słów: Nie poznasz mężczyzny naprawdę, dopóki się z nim nie rozwiedziesz. Co ciekawe, z ostatnim mężem, Frédériciem Prinz von Anhaltem, aktorka była związana przez 30 lat, aż do swojej śmierci.

Co ciekawe, w jednym z wywiadów dziewiąty mąż gwiazdy zdradził sekret ich udanej relacji. Okazuje się, że jej podstawą była przyjaźń. - Nie pobraliśmy się z miłości. To była przyjaźń. Jednak jeżeli jesteś z kimś tyle czasu, zakochujesz się - powiedział Frédéric.

 

Rzuciła karierę aktorską dla księcia

Rita Hayworth ma za sobą aż pięć małżeństw. Jednak po wielu traumatycznych doświadczeniach przez dwadzieścia ostatnich lat życia wolała się z nikim już nie wiązać. Jako osiemnastolatka Rita poślubiła sprzedawcę samochodów Edwarda Judsona. Ich związek przetrwał pięć lat. Oficjalną przyczyną rozwodu była przemoc domowa. Rok później Rita ponownie była żoną. Tym razem jej wybrankiem był reżyser Orson Welles. Ten związek także rozpadł się po pięciu latach.

Najgłośniejszym związkiem gwiazdy było małżeństwo z księciem Aly Khana, synem sułtana Mahommeda Shaha (Aga Khana III), założyciela Ligi Muzułmańskiej. To dla trzeciego męża Rita rzuciła karierę aktorską. Aly nie okazał się jednak księciem z bajki. Zdradzał żonę i stosował wobec niej przemoc fizyczną. Aktorce w końcu udało jej się uciec od męża. Jak podkreślała, zrobiła to w obawie, że mężczyzna porwie ich córkę.

 

Chciał osobiście udać się w góry, by ocalić ukochaną

Inny wybitny aktor, Clark Gable, także pięciokrotnie wchodził w związek małżeński. Jego najgłośniejsza relacja to małżeństwo z Carole Lombard. Clark i Carole byli jedną z najbardziej lubianych par Złotej Ery Hollywood. Ich relacja wzbudzała ogromne zainteresowanie prasy. Mimo że w tamtych latach nie funkcjonowało jeszcze pojęcie "it couple", mówi się, że zakochani byli w tej kategorii pionierami. Wielką miłość przerwała tragedia. Awionetka, która podróżowała 33-letnia aktorka, rozbiła się o składy w Nevadzie. Podobno gdy aktor dowiedział się o katastrofie, rzucił się do drzwi. Chciał osobiście udać się w góry, by ocalić ukochaną.

Mimo że aktor po śmierci Carole miał jeszcze dwie żony, to ona pozostała jego największą miłością. Ostania żona aktorka, Key Spreckles, postanowiła po jego śmierci, że Clark zostanie pochowany na cmentarzu Forest Lawn Memorial Park w Kalifornii obok Carole Lombard.

Dzieci i żony nie szczędziły mu gorzkich słów

Wielki aktor Henry Fonda ma na swoim koncie także pięć małżeństw. Po latach jego dzieci oraz byłe żony nie szczędziły mu gorzkich słów. Co ciekawe, jedna z jego partnerek, Frances Ford Seymour Brokaw, po rozwodzie wylądowała w szpitalu psychiatrycznym, gdzie odebrała sobie życie. Po latach córka aktora Jane Fonda, wyznała, że ojciec był zupełnie niezdolny do wyrażania miłości. 

Mówić mojemu ojcu o uczuciach, to jakby przynieść martwe zwierzę i położyć mu u stóp. Spojrzałby tylko zdumiony i zapytał: Co mam z tym zrobić?

- powiedziała w jednym z wywiadów Jane Fonda. Aktorka pojednała się z ojcem dopiero tuż przed jego śmiercią w 1982 roku na planie filmu "Nad Złotym Stawem". 

Może cię także zainteresować:

Więcej o: