Jak przetrwać upały w mieście? Przygotuj 5 zł i idź do apteki

Upały są szczególnie uciążliwe dla mieszkańców miejskich bloków. Co możemy zrobić w takiej sytuacji? Oto prosty i tani sposób, który w wielu przypadkach okazuje się bardzo skuteczny.

W przegrzanym pomieszczeniu chyba nikt nie czuje się dobrze. Często boli nas głowa, jesteśmy rozdrażnieni, nasza koncentracja staje się gorsza, szybciej dochodzi do odwodnienia organizmu. Jak możemy sobie pomóc w takiej sytuacji? Oto kilka ważnych wskazówek na upalne dni. 

Zobacz wideo Proste triki przyniosą ulgę w upały:

Upały w bloku. Pomoże sposób za 5 zł z apteki

Bardzo pomocne w wielu przypadkach okazują się koce termiczne. Dzięki nim możemy skutecznie schłodzić wnętrze. Jak z nich korzystać? Wystarczy, że zamocujemy takie koce na zewnątrz okien (srebrną stroną od zewnątrz). Dzięki temu powłoka odbija promienie i okna się nie nagrzewają. Ogromnym atutem tej metody jest niska cena i dostępność. Tego typu koce kupimy w większości aptek. Ich ceny zaczynają się już od 5 złotych. 

Upały w mieście - o czym jeszcze warto pamiętać?

Jednym z naszych największych błędów jest otwieranie okien. W upalne dni powinniśmy je pozamykać. Jeśli okno jest otwarte lub tylko uchylone, do mieszkania dostaje się podgrzane na elewacji powietrze. Przez to we wnętrzu robi się gorąco. Poza tym warto pić dużo wody. Jeśli jednak wypijemy jej na raz zbyt dużo, przez jakiś czas możemy nie odczuwać pragnienia, a zatem bardziej się odwodnić. Warto sięgnąć po wodę mineralną, gdyż wraz z potem tracimy sporo elektrolitów, czyli niezbędnych pierwiastków, co sprzyja dodatkowemu pogorszeniu samopoczucia.

Uwaga! W upalne dni z wychodzenia z domu powinny zrezygnować zwłaszcza osoby starsze oraz schorowane. Spacery w tym czasie są również niewskazane dla niemowląt i małych dzieci. Najlepiej wychodzić z domu w godzinach porannych lub wieczornych.

Może cię także zainteresować:

Więcej o: