Pułapki na muszki owocówki - jak pozbyć się muszek z domu? Poznaj kilka sprawdzonych sposobów

Pułapki na muszki owocówki to przydatny gadżet, który powinien znaleźć się w każdym domu. Dowiedz się, jak pozbyć się "nieproszonych gości". Przedstawiamy domowe sposoby - i nie tylko - na pozbycie się owocówek.

Sposobów na pokonanie owocówek jest całe mnóstwo. To daje nam gwarancję skuteczności, ale musimy pamiętać także o profilaktyce. Zatroszczmy się o to, aby przechowywać żywność w odpowiednich pojemnikach. Nie ustawiajmy soków i pożywienia w miejscach łatwo dostępnych dla meszek. Co jeszcze warto zrobić, gdy zauważymy w domu pierwsze muszki owocówki? 

Zobacz wideo Płyny na owady - naturalne sposoby na pozbycie się insektów

Muszki owocówki - owady, które uprzykrzają życie

Muszki owocówki to owady, które nie mają bezpośrednio szkodliwego wpływu na nasze zdrowie, ale zdecydowanie powodują one dyskomfort. Zwłaszcza podczas wspólnego posiłku na tarasie lub imprezy z przyjaciółmi. Owocówki są zwierzętami, które niestety są niezwykle łase na świeże warzywa, owoce, soki, kompoty czy słodkie drinki. Co może być niezwykle uciążliwe, kiedy chcemy w spokoju cieszyć się okolicznościami przyrody i smakami, bez towarzystwa "przyklejających się" owadów.

Na szczęście istnieje szereg rozwiązań, które możemy zastosować, aby pozbyć się niechcianego problemu. W artykule opiszemy zarówno gotowe patenty, ale i domowe sposoby, które pomogą usunąć muszki.

Pułapka na muszki owocowe - domowy patent

Pułapka na muszki owocówki jest bardzo prosta w wykonaniu. Dzięki temu będziemy mogli wykonać ją samodzielnie, we własnym zakresie. Do przygotowania łapki na owocówki będziemy potrzebować:

 • szklanego naczynia (może być słoik),
 • folii spożywczej,
 • gumki recepturki,
 • octu jabłkowego.

Wykonanie:

 1. Wlewamy niewielką ilość octu do słoja.
 2. Następnie zakrywamy go folią spożywczą.
 3. W kolejnym kroku zabezpieczamy słoik poprzez nałożenie gumki recepturki na wieczko.
 4. Dalej wykonujemy niewielkie otwory. Możemy zrobić to małym nożykiem lub agrafką.
 5. Pamiętajmy jednak, aby otwory nie były zbyt dużej wielkości. W taki sposób, aby ucieczka owadów nie była możliwa.
 6. Pułapka jest gotowa.

Sposoby na muszki owocówki - poznaj inne rozwiązania

Sposoby na muszki owocówki to temat rzeka. Na nasze szczęście! Taka szeroka gama rozwiązań powoduje, że jeszcze łatwiej będzie nam pozbyć się niechcianych owadów. Na rynku znajdziemy zarówno gotowe opcje, ale i te, które możemy stworzyć z rzeczy, które są dostępne w naszym domu. Oto kilka ze sprawdzonych pomysłów:

 • Olejek waniliowy - słodki zapach olejku powoduje, że muszki owocówki uciekają tam "gdzie pieprz rośnie". Forma, jaką wybierzemy, może być różna. Popularnym rozwiązaniem są świece lub kadzidełka o waniliowym zapachu. Oprócz funkcji odstraszających, są one także niezwykle klimatyczne. 
 • Ocet w formie sprayu myjącego - dobrym rozwiązaniem będzie, także spray octowy. Możemy myć nim bez trudu wszystkie sprzęty kuchenne, całą łazienkę. Posiada on bowiem właściwości antybakteryjne i jest świetnym środkiem do czyszczenia domowej roboty. Ponadto odstrasza muszki - w przeciwieństwie oczywiście do octu jabłkowego.
 • Profesjonalne lepy i urządzenia do odstraszania owadów - zaletą tego typu rozwiązania jest przede wszystkim ich skuteczność i wygoda użytkowania. Preparaty wystarczy tylko zainstalować w domu i możemy cieszyć się sukcesem.
 • Lampy owadobójcze - to kolejny z gotowych patentów, jaki możemy spotkać na rynku. Stosując taką lampę, pozbywamy się nie tylko meszek, ale i innych owadów.
Więcej o: