Wzruszający taniec ojca i panny młodej. "Nie było osoby, która się nie popłakała"

Na krótkim nagraniu widzimy poruszającego się na wózku ojca panny młodej, który tańczy wraz z córką. Mężczyzna choruje na stwardnienie zanikowe boczne. Wzruszające nagranie z wesela szybko stało się viralem.

Taniec weselny do piosenki "Sweet child o'mine" panny młodej i jej ojca, który porusza się na wózku inwalidzkim, stał się hitem mediów społecznościowych. Najpierw udostępnił je na swoim profilu na Facebooku brat panny młodej. Krótki filmik szybko stał się viralem. 

"Zawsze mieliśmy nadzieję, że będziemy mogli to zobaczyć"

Na trwający 28 sekund nagraniu widzimy, jak ojciec panny młodej tańczy z córką do popularnej piosenki Guns N'Roses. Mężczyzna choruje na stwardnienie zanikowe boczne. Schorzenie atakuje przede wszystkim układ nerwowy i prowadzi do stopniowego zaniku mięśni. Oto filmik, który pojawił się na profilu brata panny młodej:

- Odkąd byłem dzieckiem, zawsze mieliśmy nadzieję, że będziemy mogli to zobaczyć. W całym budynku nie było osoby, która się nie popłakała… Myślę, że twarz mojego taty mówi wszystko - powiedział brat panny młodej w rozmowie z "Good News Movement".

Stwardnienie zanikowe boczne (SLA) - co to za schorzenie?

Schorzenie atakuje przede wszystkim układ nerwowy i prowadzi do stopniowego zaniku mięśni. Mimo że kojarzone głównie jako choroba osób starszych, szczególnie mężczyzn po 50. roku życia, może rozwinąć się znacznie wcześniej. SLA jest nieuleczalne. Wraz z postępem choroby dochodzi do uszkodzenia komórek nerwowych umożliwiających poruszanie się. Zbyt duża spastyczność sprawia, że prawidłowe ustawienie stopy a w konsekwencji chodzenie przestaje być możliwe.

Może cię także zainteresować:

Więcej o: