Joanna Koroniewska poruszyła temat paskudnych komentarzy w sieci: "Szczerze?! Bardzo mnie to zażenowało"

Joanna Koroniewska w odpowiedzi na jeden z komentarzy, który ostatnio dostała, postanowiła poruszyć temat niestosownych komentarzy w sieci. - Poczułam się totalnie uprzedmiotowiona - przyznaje aktorka. Internautki dziękują jej za poruszenie takich tematów.
Zobacz wideo Joanna Koroniewska o pracy z mężem: "Nigdy nie zaśpiewam w TTBZ"

Joanna Koroniewska aktywnie prowadzi swoje konto na Instagramie, gdzie śledzi ją już ponad 570 tysięcy osób. Na swoim profilu aktorka chętnie dzieli się różnymi zdjęciami oraz nagraniami ze swojego życia. Dystans do świata oraz niezwykłe poczucie humoru, które pokazuje Joanna Koroniewska sprawia, że grono jej fanek i fanów nieustannie się powiększa. Oprócz tego, aktorka porusza na swoim profilu ważne społecznie tematy, w tym przede wszystkim te, które są ważne dla kobiet.

Joanna Koroniewska poruszyła temat niestosownych komentarzy w sieci. Internautki: "Nie wiem skąd przeświadczenie że kobieta musi mieć biustonosz"

Joanna Koroniewska opublikowała na swoim instagramowym profilu obszerny post, który zainicjowany został przez jeden z niestosownych komentarzy, który otrzymała od internauty po opublikowaniu zdjęcia w koszulce pod którą nie miała stanika. 

- Wczoraj wrzuciłam spontaniczne zdjęcie podczas ulewy. Od razu, pewnie równie spontanicznie, napisał do mnie jakiś mężczyzna na DM: "widzę, że na luzie, spacerek, bez staniczka"… Niby nic takiego, ale szczerze?! Bardzo mnie to zażenowało, poczułam się totalnie uprzedmiotowiona. Idąc dalej tym tropem, postanowiłam opublikować ten tekst w stories i zapytać Was, moje obserwatorki czy miałyście takie doświadczenia. Spłynęła do mnie naprawdę tona Waszych doświadczeń, obrzydliwych propozycji, będących już raczej formą dewiacji a nie żartem mężczyzny wobec kobiety. Opublikuję Wam tutaj naprawdę małą część z nich. Ale sam temat otworzył puszkę Pandory. Publikując tek tekst, pomyślałam przede wszystkim o nastoletnich dziewczynkach, które też przecież mogą dostawać takie wiadomości. I to właśnie przeszło moje najśmielsze oczekiwania: pamiętajmy o tym, że TO może dotyczyć każdego. Przestrzegam Was i samą siebie. Social media mają też swoją ciemną stronę. Nie zapominajmy o tym. Chrońmy te najbardziej bezbronne istoty czyli nasze dzieci. Jestem bardzo ciekawa Waszych doświadczeń. Jesteśmy tutaj nie tylko po to, żeby porozmawiać o nowych butach czy sukience. Warto się też wspierać tutaj swoimi doświadczeniami. Od początku do końca - napisała aktorka.

 

Niestety, choć tego typu komentarze są niedopuszczalne, to bardzo często pojawiają się w sieci, jednak trzeba na nie reagować i nie dawać przyzwolenia. Pod postem, który udostępniła Joanna Koroniewska, momentalnie pojawiło się wiele komentarzy od internautek:

Zawsze poruszasz ciekawe tematy, każdego to może dotyczyć
Nie wiem skąd przeświadczenie że kobieta musi mieć biustonosz
Zgadzam się, również miałam "przyjemność" dostawać różne dziwne propozycje i komentarze
Uwielbiam. W samo sedno
My, kobiety mamy multum takich akcji na koncie

- czytamy.

Więcej o: