Wakacje nad Bałtykiem i paragony grozy. "175 zł za obiad to normalna cena"

Paragon za obiad nad polskim morzem zdążył już w tym sezonie zaskoczyć niejednego turystę. Portale internetowe co jakiś czas publikują zdjęcia kwitów z nadmorskich restauracji. Jeden z naszych artykułów na ten temat wywołał zagorzałą dyskusję.

Wraz z początkiem sezonu wakacyjnego w sieci pojawia się coraz więcej opinii oburzonych turystów, którzy twierdzą, że koszt posiłków w nadmorskich miejscowościach jest znacznie wyższy niż w zeszłym roku. Jeden z takich przypadków został nagłośniony już w połowie maja. 

Zobacz wideo

Ryba z frytkami, bez surówek, kosztowała 40 zł i była najtańszym daniem. Turyści, żeby zminimalizować koszty, kupili za 10 zł za jeden zestaw surówek na całą rodzinę. Całkowity koszt obiadu z napojami wyniósł 175 zł. Z kolei Money.pl pokazało paragon czytelnika, który za rybę z frytkami zapłacił 75 zł. Cena dorsza wynosiła 140 zł za kg.

"Co roku to samo"

Nasz artykuł na ten temat wywołał zagorzałą dyskusję. Pod postem na Facebooku pojawiło się ponad 300 komentarzy. Wiele osób nie rozumie, dlaczego ludzie nie sprawdzają cen potraw przed ich zamówieniem. Oto najciekawsze komentarze, które pojawiły się pod postem.

Jest jeden, sprawdzony sposób, aby obniżyć rachunek w drogiej restauracji: nie jedz w niej! Co roku to samo.
175 zł za obiad w restauracji na 3 osoby to raczej normalna cena. Chyba że słowo restauracja zostało napisane na wyrost. Co roku te same posty, jakie żarcie jest drogie nad morzem.
Zanim się zamówi obiad należy przejrzeć cennik. Jeśli ktoś uważa, że prowadzenie knajpy nad morzem to eldorado, niech sam otworzy taki lokal i zbiera kokosy. Powodzenia.
Jeżeli mi cena nie odpowiada idę gdzie indziej. Nie marudzę.

"Wystarczy zejść z deptaka"

Jeszcze inni uczestnicy dyskusji udzielają wskazówek, jak znaleźć nad morzem lokale ze znacznie bardziej przystępnymi cenami. 

W tamtym tygodniu byliśmy w Łebie i jedliśmy flądrę w zestawie za 10 zł (ryba, frytki i zestaw surówek) możecie mi wierzyć lub nie, ale tak jest. Miła obsługa, świetna atmosfera. Lokal jest przy samym porcie rybackim. Czasem warto pochodzić i poszukać.
Są obiady za 175 zł i znajdą się też pyszne i domowe dużo tańsze.... wystarczy zejść z deptaka.

Może cię także zainteresować:

Więcej o: