Joanna Koroniewska o komentarzach dotyczących braku stanika: "To nie ja powinnam się wstydzić"

- Koroniewska bez stanika to temat, który powinnam już zostawić, ale jeszcze nie mogę - napisała Joanna Koroniewska na swoim Instagramie. Aktorka w odpowiedzi na komentarze oraz wiadomości, które dostała po swoim poprzednim poście, postanowiła poruszyć temat przestarzałych przekonań dotyczących noszenia biustonosza.
Zobacz wideo Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor wygłupiają się w domu

Joanna Koroniewska opublikowała kilka dni temu na swoim instagramowym profilu obszerny post, który powstał w odpowiedzi na jeden z komentarzy (zupełnie nie na miejscu), który otrzymała od internauty po opublikowaniu zdjęcia w koszulce i bez stanika. - (...) napisał do mnie jakiś mężczyzna na DM: "widzę, że na luzie, spacerek, bez staniczka"… Niby nic takiego, ale szczerze?! Bardzo mnie to zażenowało, poczułam się totalnie uprzedmiotowiona (...) - napisała aktorka. Po udostępnieniu tego postu, Joanna Koroniewska dostała kolejne wiadomości dotyczące chodzenia bez biustonosza.

Małgorzata Rozenek pokazała kolejny prezent urodzinowy od męża. W komentarzach burzaMałgorzata Rozenek pokazała kolejny prezent urodzinowy od męża. W komentarzach burza. "One boją się wielu rzeczy"

Joanna Koroniewska o komentarzach i przestarzałych przekonaniach dotyczących braku stanika. "To nie ja mam problem i to nie ja powinnam się wstydzić"

W odpowiedzi na kolejne komentarze internautek oraz internautów na Instagramie, Joanna Koroniewska postanowiła dalej pociągnąć temat nienoszenia stanika i przestarzałych przekonań, w których utwierdzonych jest nadal tak wiele osób. 

- Moje piersi moja sprawa. Koroniewska bez stanika to temat, który powinnam już zostawić, ale JESZCZE nie mogę. Znacie MNIE. Między mną a jedną z pań wywiązała się dyskusja. Chciałabym żebyście wiedzieli, że nasza cała rozmowa odbyła się w kulturalny sposób. I absolutnie nie chodzi mi o to, że inny punkt widzenia spowodował u mnie złość. A jedynie o to, że takie stawianie sprawy, rodem z zamierzchłych czasów, uważam za absolutnie nietrafione. Wciąż pokutuje przeświadczenie, iż ten element bielizny dla niektórych po prostu być musi. I lepiej człowieka nie prowokować. Ja tak nie uważam. Wykarmiłam NIM dwójkę dzieci i ja nie traktuję mojego biustu w tych kategoriach. I myślę, że końcem końców to NIE JA mam problem i to nie ja powinnam się wstydzić! Prowokować tych, którzy mają z tym kłopot można na różne sposoby. I moim zdaniem nie tędy droga. Uwolnijmy czasem swoje umysły I NIE TYLKO!!! Ale jestem bardzo ciekawa Waszej opinii - napisała Joanna Koroniewska. 

 

Małgorzata Kożuchowska ma nową fryzurę. Aktorka zapuściła swoje włosy! Jak teraz wygląda? (zdjęcie ilustracyjne)Małgorzata Kożuchowska ma nową fryzurę. Aktorka zapuściła swoje włosy! Jak teraz wygląda?

Pod postem pojawiło się wiele komentarzy od kobiet, które w zupełności zgadzają się ze słowami aktorki:

Problem w tym, że nasze kobiece ciało nonstop jest uważane za jakieś „kuszące zło". To nie jest normalne!
Tym którym przeszkadza brak stanika proponuje żeby go sobie założyli…na oczy. Nic nie będą widzieć i nie będą musieli tego komentować
Co za różnica czy w staniku czy bez. Ważne, żeby były zdrowe.
Mnie się marzy, żeby ludzie mieli więcej zainteresowań, co by nie mieli czasu na zajmowanie się krytykowaniem innych
W 100% sie z Toba zgadzam! Niech każdy zajmie się sobą i swoim życiem, i niech nosi to w czym mu wygodnie

- czytamy.

Więcej o: