Chory na Alzheimera zapomina, że jest żonaty. Przez ten gest wzruszył żonę do łez

Peter i Lisa są małżeństwem od 12 lat. Trzy lata temu dowiedzieli się o poważnej chorobie mężczyzny. Mimo to postanowili się nie poddawać. Niedawno para odnowiła swoją przysięgę małżeńską.

Peter Marshall ma obecnie 53 lata. W 2018 roku zdiagnozowano u niego chorobę Alzheimera. Gdy jego żona Lisa usłyszała diagnozę, była przerażona tak, jak i on.

"Nic na jej temat nie wiedziałam"

Peter i Lisa są małżeństwem od 12 lat. Zanim usłyszeli diagnozę, wydawało im się, że na chorobę Alzheimera zapadają tylko i wyłącznie osoby w podeszłym wieku. - Nic na jej temat nie wiedziałam - wyznała w jednym z wywiadów Lisa. Para postanowiła jednak nie poddawać się w tej trudnej sytuacji. Ich historię opisał portal People.com.

Przez ten gest Peter wzruszył żonę do łez

Niedawno, gdy małżeństwo oglądało wspólnie telewizję, mężczyzna zapomniał kim jest jego żona. Wówczas jednak zrobił coś, co potwierdziło, że kocha ją nawet w takich sytuacjach. Peter uklęknął na kolano i ponownie się jej oświadczył. Ten gest wzruszył Lisę do łez. Kobieta przyjęła propozycję Petera. Dzięki pomocy córki dopełniła formalności. Po jakimś czasie para odnowiła swoją przysięgę małżeńską. 

Choroba Alzheimera to choroba zwyrodnieniowa mózgu, charakteryzująca się postępującymi zaburzeniami pamięci oraz zachowania, które prowadzą do otępienia. Objawy te po jakimś czasie uniemożliwiają prawidłowe funkcjonowanie w codziennym życiu. Choroba objawia się głównie u osób po 65. roku życia i może być związana z obniżoną sprawnością mózgu, mającą związek z wiekiem. W przebiegu choroby następuje uszkodzenie kory mózgowej, czego konsekwencją są problemy z mową, pamięcią i myśleniem. Najwcześniej pojawiającym się objawem jest utrata pamięci epizodycznej (krótkotrwałej). Osoby chore często zapominają co robiły danego dnia, ale doskonale pamiętają wydarzenia z dalekiej przeszłości.

Zobacz wideo

Może cię także zainteresować:

Więcej o: