Kataluna Enriquez może zostać Miss USA. To pierwsza transkobieta w konkursie

27-letnia Kataluna Enriquez w niedzielę Enriquez pokonała 21 innych kandydatek i zyskała tytuł Miss Nevady. Tym samym 29 listopada jako pierwsza transkobieta w historii konkursu stanie do walki o tytuł Miss USA - najpiękniejszej kobiety w kraju. "Chciałam podzielić się moją historią i pokazać, że jestem więcej niż tylko ciałem" - powiedziała w jednym z wywiadów.

"Jestem pierwszą transpłciową kobietą, a w dodatku moja skóra wcale nie jest biała. Nadszedł czas, aby nasze głosy zostały usłyszane" - mówiła we wzruszającym przemówieniu Kataluna Enriquez. Amerykanka filipińskiego pochodzenia, która jakiś czas temu przeszła korektę płci, stała się inspiracją dla wielu osób w podobnej sytuacji.

Zobacz wideo Karolina Bielawska w pierwszym wywiadzie po wygranej w konkursie Miss Polonia 2019
Nie miałam łatwo w życiu. Moja droga była nieustanną walką. Walczyłam z nadużyciami fizycznymi i seksualnymi, walczyłam o swoje zdrowie psychiczne. Nie miałam wsparcia. Mimo to nadal byłam w stanie przetrwać i przetrzeć szlaki wielu

- oznajmiła w rozmowie z NBC.

Koroniewska cudem uniknęła śmierci. 'Myślałam sobie o tym, że jestem niesamowicie dzielna'Koroniewska odpowiada ojcu, który opuścił ją, gdy miała 11 miesięcy. "Ten samolot już odleciał. Wiele lat temu"

Podczas jednego z przemówień wyznała, że prześladowano ją w szkole podstawowej. Nie wpuszczano jej ani do łazienki damskiej, ani do męskiej. Odkąd skończyła 10 lat, chodziła na terapię. To właśnie pomoc specjalisty pomogła jej w pokonaniu lęków i zaakceptowaniu siebie. 

Dziś jestem dumną kolorową transpłciową kobietą

- stwierdziła. 

Kataluna Enriquez zawalczy o tytuł Miss USA

Kataluna Enriquez nie tylko jest modelką, ale zajmuje się również projektowaniem ubrań. Samodzielnie stworzyła kreację, w której zaprezentowała się podczas niedzielnej gali. Chciała nią uhonorować "wszystkich tych, którzy nie mogą pokazać swoich kolorów".

 
Twoje różnice to wszystko, co czyni cię wyjątkowym, a jesteś zdolny do wszystkiego, o ile wierzysz w siebie

- mówiła.

Rubryka SEXED.PL"Tęczowych osób w Polsce jest ok. dwóch mln. Nie da się rozpoznać czyjejś orientacji po tym, z kim ktoś śpi"

Więcej o: