Panna młoda kazała gościom zaszczepić się przed weselem. Internauci: To nie w porządku

Ileana Paules-Bronet, która wychodzi za mąż w październiku, wysłała wiadomość do zaproszonych gości z prośbą o zaszczepienie się przed weselem. Poinformowała o tym kroku w nagraniu na TikToku, jednak nie zyskała uznania internautów. Jak twierdzą: "zmuszanie innych do poddania się zabiegom medycznym nie jest w porządku".

Młodzi datę ślubu wyznaczyli już w sierpniu 2019 roku, a impreza ma się odbyć w październiku. Od tamtego czasu wiele się zmieniło i musieli rozważyć to, że jeśli jesienią znów zostanie wprowadzony lockdown, będą musieli skrócić listę zaproszonych nawet o 25 proc. Aby tego nie robić, w wiadomości do weselnych gości przyszła panna młoda poinformowała, że wymaga od nich zaszczepienia się przed weselem. Ileana Paules-Bronet podkreśla, że wyjątkiem są osoby, które mają przeciwwskazania do szczepienia oraz dzieci poniżej 12 roku życia.

Zobacz wideo

Panna młoda wymaga od gości zaszczepienia się przeciw COVID-19

Kiedy poinformowała o swojej decyzji użytkowników TikToka, w komentarzach rozpętała się burza. Internauci zarzucali jej m.in., że nie można wymagać od drugiej osoby, żeby poddała się zabiegowi medycznemu wbrew własnej woli. 

Jeśli sama jesteś zaszczepiona, to czemu zależy ci, żeby inni też się szczepili?

- zapytał jeden z komentujących. Padały też ostrzejsze słowa, ale całe szczęście żadne z nich nie wypłynęło z ust zaproszonych gości. 

Nikt nie powiedział, że nie przyjdzie, dlatego że musi się zaszczepić. Nie spotkaliśmy się z negatywną reakcją gości

- oznajmiła i dała radę pannom młodym, które chciałyby pójść w jej ślady.

Bądźcie po prostu szczerzy. Upewnijcie się, że macie z narzeczonym podobne poglądy, a nawet jeśli wasze rodziny się z nimi nie zgadzają, to je uszanują

- powiedziała.

Więcej o: