Modowa wpadka księżnej Kate. Tej stylizacji szczególnie żałuje: "Nie powinnam tego nosić"

Księżna Kate zasłużenie uznawana jest za ikonę stylu. Jej stylizacje zawsze są przemyślane w najdrobniejszym szczególe, a jej stylem inspirują się miliony kobiet na całym świecie. Jednak nawet i jej zdarzają się modowe wpadki. Jak zdradziła sama księżna, jednej ze swoich stylizacji wyjątkowo żałuje.

Księżna Kate, jako członkini brytyjskiej monarchii, musi przestrzegać ścisłych zasad dotyczących ubioru. Żona przyszłego króla Wielkiej Brytanii świetnie jednak odnalazła się w tej roli, z pokorą stosując się do panujących na dworze zasad. Jej stylizacje zawsze prezentują się nienagannie i niezwykle efektownie, spełniając przy tym wszelkie wymogi królewskiej etykiety.

Zobacz wideo

Księżna Kate w nietrafionej stylizacji

Co więcej, mimo nieograniczonych środków, które mogłaby przeznaczyć na garderobę, księżna Cambridge często sięga po ubrania z sieciówek, czym zyskuje jeszcze większą sympatię wśród poddanych, a wybierane przez nią modele wyprzedają się w mgnieniu oka.

Nad wizerunkiem księżnej czuwa też sztab stylistów i specjalistów od wizerunku, jednak i to nie uchroniło jej od modowej wpadki, do której przyznała się w rozmowie ze swoją nastoletnią fanką, Rachel Anvil.

Jak zdradziła matka nastolatki w rozmowie z magazynem "Metro", jedna ze stylizacji szczególnie zapadła księżnej w pamięć, jako wyjątkowo nieudana.

Kate rozmawiała z moją córką o ubraniach i o tym, że w tej stylizacji było jej za gorąco. Powiedziała: „Naprawdę nie powinnam tego nosić"

- wyjawiła Anvil.

Księżna miała na myśli jasnozielony płaszcz Catherine Walker, który założyła podczas świątecznego spaceru w 2019 roku. Długie okrycie dodatkowo obszyte futrem sięgało aż do połowy łydki i zdecydowanie nie było adekwatne do panującej wtedy pogody, przez co księżna z pewnością nie czuła się komfortowo. Królewski protokół nie pozwolił jej jednak na rozpięcie płaszcza.

 

Staromodne okrycie znacząco wyróżniało się też na tle innych stylizacji księżnej, która chociaż w ubiorze stawia na klasykę i prostotę, prezentuje się zazwyczaj bardzo nowocześnie.

Więcej o: