Kolor oczu zdradza największe tajemnice człowieka. Być może dzięki tej wiedzy unikniesz toksycznych relacji?

Kolor oczu często definiuje to, jacy jesteśmy. Nie bez powodu idziemy przez życie z powiedzeniem: "oczy są zwierciadłem duszy". Sprawdź, co mówią o tobie twoje tęczówki. Być może dzięki tej wiedzy unikniesz toksycznych relacji? Oczy powiedzą ci wszystko.

Dawne powiedzenia zawsze kryją w sobie odwieczne prawdy. Zapewne wiele razy słyszałyście, że oczy są zwierciadłem duszy. Odczytujemy z nich emocje, uczucia i prawdę, a spojrzenia prosto w oczy zawsze są magiczne, nawet gdy trwają tylko kilka sekund. Okazuje się jednak, że kolor tęczówki może mówić o nas znacznie więcej,  niż mogłoby się wydawać. Są historią naszego wnętrza, symbolem tego, kim jesteśmy. Jak czytać komuś z oczu? Niektóre fakty mogą cię zaskoczyć.

Zobacz wideo Kalendarium astronomiczne na 2021 rok. Jakie zjawiska będziemy obserwować?

Kolor tęczówki a osobowość. Badania naukowców z Los Angeles są jednoznaczne

Według badań przeprowadzonych przez naukowców CyberPlus Los Angeles, oczy są prawdziwą skarbnicą wiedzy. W ankiecie więzło udział 1016 kobiet pomiędzy 16 a 35 rokiem życia. Analiza ich odpowiedzi wykazała, że osoby z poszczególnym kolorem tęczówki mają ze sobą wiele wspólnego. Podobne charaktery, zachowania i priorytety stały się definicją osobowości osób, których oczy zdobią barwy niebieskości, brązu, zieleni oraz czerni. Czy staniecie się dowodem na to, że badania okazały się prawdziwe? Sprawdźcie, co mówią o was wasze oczy.

Jakie cechy charakteru kryją się w twoich tęczówkach? Czytamy z koloru oczu

Oczy niebieskie - królweska siła i odwaga

Niebieski jest kolorem królewskim – „oczy niebieskie, życie królewskie" (przypomina się dzieciństwo, prawda?). Oczy w kolorach błękitu, granatu czy szarości kryją w sobie wielką charyzmę i odwagę. Są symbolem dowództwa, które przejawiamy w swoim życiu, nawet gdy na pozór wydajemy się nieśmiali. Niestety osoby o niebieskich tęczówkach to sentymentaliści. Ciężko im zerwać toksyczne relacje i rozstać się z przedmiotami, które kojarzą się z ważnym momentem w życiu. Niebieskoocy mają wysoką odporność na ból i nie boją się podejmować ryzyka. Ich życie musi pędzić, zmieniać się i rozwijać. W innym wypadku czują się przygnębieni i bezwartościowi.

Oczy brązowe - lojalność i naiwność

Brązowoocy są osobami "do rany przyłóż". Charakteryzują się chęcią do pomocy, dobrem i ciepłem, a ich spojrzenie leczy wszystkie niesnaski życia. Osoby o brązowych oczach są także bardzo lojalne i spokojne, szukają w życiu stabilizacji, choć nie zawsze potrafią sobie ją zapewnić. Łatwo nawiązują kontakt z otoczeniem, przez co zawsze obracają się w kręgu wielu osób. Niestety często pozwalają sobie na naiwność. Nie dajcie się zwieść, niektórzy ludzie bywają okrutni.

Oczy zielone - tajemniczość i samowystarczalność

Osoby o zielonym spojrzeniu mają w sobie pewną enigmę. Mówi się nawet, że zieleń to najseksowniejsza barwa. Niosą za sobą cechy stanowiące mieszaninę błękitu i brązu: są otwarci, ale nie pozwalają sobie na wykorzystywanie otoczenia. Naukowcy twierdzą nawet, że zieleń to kolor ludzi tajemniczych i samowystarczalnych.

Czarne oczy - determinacja i enigma

Czarnoocy skrywają w sobie wielką siłę i głębię. Zapewne wielu z was zauważyło, jak ciężko jest patrzeć w czarne oczy. Są piękne, a jednocześnie sprawiają, że nie możemy oderwać od nich wzroku. Czujemy się zahipnotyzowani. Osoby z czarną tęczówką niosą w sobie drapieżność i impulsywność, a znalezienie pasji to ich sposób na życie. To urodzeni liderzy, wiedzą czego chcą i za wszelką cenę dążą do wyznaczonego celu. Niestety robią to często po trupach.

Więcej o: