Kiedyś nosiły nasze mamy, teraz to gorący trend! Chustki na włosach powracają

Chusta na włosach to symbol złotych lat 70. i 80. To właśnie one zdobiły głowy największych gwiazd Hollywood. W tym roku powracają do mody wielkim krokiem. Jak je stylizować? Podpowiadamy.

Jedwabne apaszki, chusty i bandany powróciły do nas wraz z nadchodzącą wiosną. Kiedyś oglądałyśmy je na czarnobiałych zdjęciach z młodości naszych mam i największych gwiazd Hollywood lat 80. W tym roku ponownie powitałyśmy je w małym modowym świecie. Media zawrzały, gdy Gigi i Bella Hadid zaprezentowały się w nich na wybiegu Versace, a my nie mogłyśmy się nadziwić, jak wielki potencjał kryje w sobie ten niepozorny dodatek. Chusty kojarzą się nam z niezastąpioną Audrey Hepburn i Królową Elżbietą prowadzącą range rovera. Być może właśnie przyszedł czas na to, abyśmy i my poczuły się królewsko?

Zobacz wideo Lata 60. w nowoczesnej stylizacji ze spódnicą

Chusta na włosach – jak ją stylizować? Najprostsze rozwiązania przynoszą największe efekty

Dobrze pamiętamy, jak w dzieciństwie nasze mamy, wiązały nam na tyle włosów chusty w kolorowe misie i drobniutkie łączki. Czas więc powrócić do tych błogich czasów  i wziąć przykład z praktycznych dodatków. Jako wierne miłośniczki opasek, nie mamy skrupułów co do tego, by trochę pobawić się akcesoriami zdobiącymi nasze głowy. Plisowana chusta w kolorze wielobarwnej pasteli pięknie podkreśli zimny typ urody. Zegnij chustę w pół, tak by przybrała postać trójkąta i zarzuć na głowę. Rogi zbierz z tyłu głowy i zwiąż ze sobą. Voila, nie ma w tym większej filozofii, natomiast wygląda obłędnie.

 

Wiele trendsetterek decyduje się także na styl "babuszki", czyli wiązanie pod brodą. Taką także opcję zwykle wybierała Audrey Hepburn. Ale jeśli wasza ambicja nie pozwala wam na prostotę, możecie postawić na turbany w najróżniejszym wydaniu. Z chust o większej powierzchni możecie stworzyć boskie esy-floresy dorównujące swoją formą nawet najbardziej skomplikowanych arabesek.

 

Chusta na głowę jako najbardziej uniwersalny dodatek. Wykorzystaj ją w formie opaski lub gumki do włosów

Chusty można modyfikować i to chyba jest ich największą zaletą. Jeśli zależy wam na stworzeniu niepowtarzalnej opaski, wystarczy, że pozaginacie materiał w kształt harmonijki i przełożycie przez włosy tak, by zawiązać końce z tyłu głowy. Szczególnie dobrze zaprezentują się w tym przypadku wzory kwiatów w stylu vintage lub delikatne kreski tworzące geometryczne kształty.

 

Kolejnym bardzo efektownym rozwiązaniem jest przewiązanie opaski przez koka lub kucyka. Dzięki temu prosta fryzura nabierze modowego charakteru a cała stylizacja dziewczęcego uroku i lekkości. W tym przypadku postępujemy podobnie, jak z tworzeniem opaski. Składamy apaszkę w kształt harmonijki i przewiązujemy przez związane wcześniej włosy. Końcówki opuszczone pod fryzurą wyglądają spektakularnie. 

 
Więcej o: