Właściciel restauracji: Obiad powinien kosztować do 30 zł? Chyba 15 lat temu

Paragony grozy krążą po sieci. Co na ten temat sądzą przedstawiciele branży gastronomicznej? Problem skomentował niedawno właściciel smażalni ryb, która znajduje się we Władysławowie.

Paragon za obiad nad polskim morzem w tym sezonie zaskoczył niejednego turystę. Portale internetowe co jakiś czas publikują zdjęcia kwitów z nadmorskich restauracji. Niedawno problem wysokich cen nad Bałtykiem poruszyła na swoim profilu na Instagramie Lara Gessler. Córka słynnej restauratorki spędzała wraz z rodziną wakacje nad polskim morzem. Co ciekawe, nie zabawili tam zbyt długo. Zaledwie po kilku dniach rodzina wróciła do Warszawy.

Zobacz wideo Bałtyk potrzebuje pomocy. Co możemy zrobić?

"Teraz wszystko jest drogie"

Niedawno jeden z przedstawicieli branży gastronomicznej skomentował problem w rozmowie z serwisem Edziecko.pl. Pewna mama przysłała do redakcji rachunek za obiad swojej czteroosobowej rodziny. Kobieta oraz jej bliscy spędzają wakacje w jednym z nadmorskich kurortów. - 217 zł na obiad i to nie w eleganckiej restauracji, a smażalni ryb. Fakt, był pyszny, ale ta kwota, to chyba przesada? Na ten wyjazd wydamy więcej, niż gdybyśmy polecieli do Egiptu lub Turcji - zdradziła kobieta. W tej sprawie wypowiedział się jeden z właścicieli smażalni ryb we Władysławowie (imię i nazwisko do wiadomości redakcji):

Wśród Polaków pokutuje przekonanie, że obiad powinien kosztować do 30 zł. Chyba 15 lat temu. Teraz wszystko jest drogie. Musimy się jakoś utrzymać - produkty kosztują, pracownicy też muszą zarobić, płacimy wysokie podatki, ponosimy koszty coraz droższego prądu, zużytej wody wywozu nieczystości. Mógłbym jeszcze długo wymieniać.

"Ja też nie pracuję charytatywnie"

Właściciel smażalni wspomniał także o trudnej sytuacji branży gastronomicznej. - Nie muszę chyba dodawać, jak bardzo dała nam w kość pandemia? Poza tym ja też nie pracuję charytatywnie. Jeśli komuś nie odpowiadają ceny, nie musi jadać w restauracjach albo zamawiać tam łososia - podsumował. 

Może cię także zainteresować:

Więcej o: