700 złotych do koperty na wesele? "Zastanawiam się, czy nie zrezygnować z udziału"

Z jednej strony nie chcemy, aby impreza okazała się dla nas sporym obciążeniem finansowym. Z drugiej, wolimy nie łamać przyjętych zasad i źle wypaść. Jedna z naszych czytelniczek napisała do nas w tej sprawie. - Mamy w tym sezonie aż trzy wesela. Nie zarabiamy dużo, więc to będzie dla nas spore obciążenie finansowe - zdradza.

Ile należy włożyć do koperty na wesele? W sezonie weselnym wiele osób zadaje sobie to pytanie. Zazwyczaj nie chcemy przesadzić w żadną stronę.

Zobacz wideo

Ile więc pieniędzy powinniśmy włożyć do koperty dla nowożeńców? Często możemy usłyszeć, że pieniądze z kopert mają zwrócić nowożeńcom koszty organizacji imprezy, dlatego nie powinniśmy dawać mniej niż 300 złotych od pary.

Skoro chcesz, aby młodym "się zwróciło", to minimum 300 złotych.
Moim zdaniem 200 złotych będzie ok. Jeśli robią wesele, to znaczy, że mieli na nie pieniądze, nie musisz im oddawać

- piszą użytkownicy w dyskusji na naszym forum. Okazuje się jednak, że obecnie kwoty te są znacznie wyższe. W tej sprawie odezwała się do nas jedna z czytelniczek. Publikujemy jej list (imię autorki na jej prośbę zostało zmienione).

***

W sierpniu wybieram się na wesele siostry ciotecznej. Nasza relacja nie jest bliska - widzimy się zwykle 1-2 razy do roku. Jednak ze względu na bliskie pokrewieństwo zdecydowałam, że pójdę na imprezę. Ostatnio moja babcia zdradziła mi, że nowożeńcy zdecydowali się na bardzo wystawne przyjęcie. Jeden talerzyk kosztuje 350 złotych. 

Sprawdziłam ceny na stronie warszawskiego hotelu, w którym ma odbyć się impreza. Zgadza się. Jeśli mielibyśmy więc z narzeczonym kierować się zasadą, że kwota w kopercie ma zwracać nowożeńcom koszty organizacji imprezy, musielibyśmy włożyć do koperty minimum 700 złotych. 

Mamy w tym sezonie aż trzy wesela. Nie zarabiamy dużo, więc to będzie dla nas spore obciążenie finansowe. Moim zdaniem 700 złotych za imprezę to zdecydowanie za dużo. Poważnie zastanawiam się więc nad tym, czy nie zrezygnować z udziału w weselu kuzynki. 

Ada

***

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

Może cię także zainteresować:

Więcej o: