Wlej płyn do płukania jamy ustnej do pralki. Efekt cię zaskoczy. Genialny trik!

Brzydki zapach z pralki to powszechny problem. Bęben i gromadząca się w nim wilgoć są bowiem świetnym siedliskiem dla bakterii, odpowiedzialnych za nieprzyjemną woń. Znamy genialny trik, który pomoże ci się go pozbyć. Wystarczy, że użyjesz... płynu do płukania jamy ustnej.

Większość z nas korzysta z pralki niemal codziennie, jednak mało kto poświęca czas na jej regularne wyczyszczenie. Z czasem jednak w pralce gromadzą się resztki detergentów, które wraz z wilgocią tworzą świetne warunki dla pleśni i grzybów, odpowiedzialnych za nieprzyjemny swąd. Dlatego więc, by cieszyć się naprawdę czystym i pięknie pachnącym praniem, powinniśmy regularnie czyścić pralkę.

Zobacz wideo

Sposób na brzydki zapach z pralki

Jeśli jednak przykry zapach już pojawił się w Twojej pralce, podpowiemy ci, jak się go skutecznie pozbyć. Najpopularniejszym domowym sposobem jest z pewnością użycie sody oczyszczonej i octu. Jednak, co może niektórych zaskoczyć, równie dobrze sprawdzi się tu też płyn do płukania jamy ustnej. Dzięki właściwościom odkażającym doskonale wyczyści pralkę, skutecznie likwidując wydobywający się z niej nieprzyjemny zapach.

Wystarczy wlać pół szklanki płynu do pojemnika na proszek, a następnie włączyć pralkę na krótkie pranie. Płyn zabije rozwijające się w pralce bakterie i pozbędzie się też innych zgromadzonych w bębnie zanieczyszczeń.

Pamiętajmy też, by po każdym praniu zostawiać otwarte drzwiczki do pralki, pozwalając w ten sposób wyschnąć bębnowi. 

Więcej o: