Jak zapobiec nagrzewaniu się mieszkania w upały? Nie popełniaj tego błędu

W upały jesteśmy rozdrażnieni, boli nas głowa, koncentracja staje się gorsza, szybciej dochodzi do odwodnienia organizmu. W takich warunkach mało kto czuje się dobrze. Jak możemy sobie pomóc? Oto kilka przydatnych wskazówek na upalne dni.

Upały są dla wielu z nas bardzo uciążliwe. Co możemy wówczas zrobić? Jednym z naszych największych błędów jest otwieranie okien. 

Zobacz wideo Proste triki przyniosą ulgę w upały:

Nie popełniaj tego powszechnego błędu w upalne dni

W upały powinniśmy pozamykać okna. Dlaczego? Gdy okno jest otwarte lub tylko uchylone, do mieszkania dostaje się podgrzane na elewacji powietrze. Przez to we wnętrzu robi się gorąco. Okien nie otwieraj w godzinach, w których na zewnątrz jest najgoręcej (około 10-16). Wietrzyć mieszkanie najlepiej rano i wieczorem. Pamiętaj więc, by nie popełniać tego powszechnego błędu. 

Jak zapobiec nagrzewaniu się mieszkania w upały? Pomoże sposób za 5 zł z apteki

Pomocne są także koce termiczne, dzięki którym skutecznie schłodzimy wnętrze. Kupimy je w większości aptek. Ich ceny zaczynają się już od 5 złotych. Jak z nich korzystać? Wystarczy, że zamocujemy takie koce na zewnątrz okien (srebrną stroną od zewnątrz). Dzięki temu powłoka odbija promienie i okna się nie nagrzewają. 

Jak przetrwać upały? O tym nie zapominaj

W czasie upałów pijmy dużo wody. Jeśli jednak wypijemy jej na raz zbyt dużo, przez jakiś czas możemy nie odczuwać pragnienia, a zatem bardziej się odwodnić. Warto sięgnąć po wodę mineralną, gdyż wraz z potem tracimy sporo elektrolitów, czyli niezbędnych pierwiastków, co sprzyja dodatkowemu pogorszeniu samopoczucia.

Uwaga! W upalne dni z wychodzenia z domu powinny zrezygnować zwłaszcza osoby starsze oraz schorowane. Spacery w tym czasie są również niewskazane dla niemowląt i małych dzieci. Najlepiej wychodzić z domu w godzinach porannych lub wieczornych.

Może cię także zainteresować:

Więcej o: