Koszmar plażowiczów - dym z papierosów i rozrzucone niedopałki. Internauci: więcej w piasku petów niż muszelek

Zapytaliśmy nasze czytelniczki o najbardziej irytujące zachowania na plaży. Większość z nich zgodnie uznała, że są to palacze i pozostawiane przez nich w piasku niedopałki papierosów. - Będąc nad morzem zawsze szukam muszelek. Niestety, więcej w piasku petów niż muszelek - wyznała rozczarowana internautka.

Wakacje to dla większości z nas czas upragnionego urlopu, na który z niecierpliwością czekamy cały rok. Niestety, inni wczasowicze potrafią nam go skutecznie uprzykrzyć. Zapytaliśmy nasze czytelniczki o najbardziej irytujące zachowania na plaży, i choć odpowiedzi były różnorodne, najczęściej powtarzającą się zdecydowanie byli palacze i zagrzebywane przez nich w piasku niedopałki papierosów.

Zobacz wideo

Palacze irytują plażowiczów

- Będąc nad morzem zawsze szukam muszelek. Niestety, więcej w piasku petów niż muszelek (...) - napisała rozczarowana internautka, z którą szybko zgodzili się inni czytelnicy. - Ja nie jestem problemowa, jak dla mnie ludzie mogą nawet biegać toples, ale smrodu fajek nie znoszę i śmieciarzy - zawtórowała jej kolejna czytelniczka.

Palenie w miejscach publicznych powinno być zabronione

- dopowiedziała następna.

Co więcej, porozrzucane pety denerwują także samych palaczy, którzy jak przyznają, nie rozumieją takiego zachowania. - Jestem osobą palącą ... będąc na plaży zawsze mam małą butelkę wypełnioną do połowy wodą i tam wrzucam niedopałki. To naprawdę nie jest problem, a przynajmniej nic po sobie nie zostawiam - wyznała czytelniczka, dzieląc się swoim sposobem na nieśmiecenie. Z kolei inna przyznała, że choć sama jest nałogową palaczką, nie pali papierosów na plaży, ponieważ rozumie, że może to przeszkadzać innym.

UrlopPracodawca nie ma obowiązku dofinansowywania wakacji

Palenie papierosów od lat jest zmorą plażowiczów. Niektóre nadmorskie miasta, jak Gdańsk czy Gdynia, zdecydowały się nawet na wprowadzenie zakazu palenia na plaży. W rzeczywistość jednak na niewiele się to zdaje, bo wielu wczasowiczów świadomie ignoruje ten zakaz.

Obok palenia, internauci narzekają także na porozrzucane kapsle, głośną muzykę, czy sikanie do wody. Irytuje ich także publiczne picie piwa i zaczepki pijanych wczasowiczów.

sukienka w kwiaty zdjęcie ilustracyjneWyprzedaż Reserved -50%! Letnie hity, kobiece sukienki i spódnice we wzory

Więcej o: