Linia Anioła Stróża. Czym jest i za co odpowiada? Posiadają ją tylko nieliczni

Wróżenie z ręki stało się już andrzejkową tradycją. Mimo to okazuje się, że wróżbiarstwo skrywa przed nami jeszcze mnóstwo tajemnic. Linia Anioła Stróża ma być obietnicą sukcesów i wiecznego szczęścia. Posiadają ją jednak nieliczni. Jesteś jednym z nich?

Wróżenie z ręki, czyli tak zwana chiromancja, dziś jest praktykowana przez nas tylko w andrzejki. Przestaliśmy wierzyć w zabobony, które niegdyś były częścią kultury. Ludzie szukali w nich odpowiedzi na tajemnicę świata i swojego życia. Chcieli wiedzieć, jak postępować i co mówić, aby ich losy potoczyły się pomyślnie. Każdy z nas ma indywidualne predyspozycje i cechy, które czynią go wyjątkowym. Być może to właśnie dlatego różnice międzyludzkie stały się fundamentem do budowania sztuki zwanej wróżbiarstwem. Okazuje się jednak, że owe różnice bywają bardzo szerokie. Niektóre osoby posiadają wyjątkową cechę, która ma prowadzić ich przez życie w pełnej pomyślności i szczęściu. Jaką?

Zobacz wideo Kalendarium astronomiczne na 2021 rok. Jakie zjawiska będziemy obserwować?

Linia Anioła stróża to talizman przynoszący szczęście. Czym właściwie jest i gdzie ją znaleźć?

Dawniej wierzono, że osoby, które posiadają na swojej dłoni linię Anioła Stróża, inaczej zwaną linią Marsa, są bardzo wyjątkowe. Podobno dzięki niej były one chronione na ścieżce życia, a każda sprawa, którą brali w swoje ręce, kończyła się wielkim sukcesem. Statystycznie większość z nas posiada sześć linii: linię życia, linię serca, linię losu, linię słońca, linię głowy oraz linię Merkurego. Każda z nich ma odpowiadać za inny aspekt naszej codzienności, której koleje składają się na całość zwaną życiem. Okazuje się jednak, że istnieją ludzie, którzy posiadają dodatkową linię. Ma ona znajdować się równolegle do linii życia, idąc do góry w stronę kciuka. Podobno im jest dłuższa, tym więcej szczęścia przynosi. Za co jeszcze ma odpowiadać?

Linia Anioła Stróża to cecha nielicznych. Dlaczego są uważani za szczęściarzy?

Mówi się, że Linia Anioła Stróża ma za zadanie chronić jej posiadacza i zapewniać pełen komfort życia. Pewność siebie, duża determinacja, talent, wdzięk, polot – cechy, które dziś wrzucilibyśmy do worka z napisem „sukces", kiedyś były wielką rzadkością. Być może właśnie dlatego uważano, że nie jest możliwym fakt posiadania ich ot, tak, bez większego wysiłku. Czy dawne zabobony mogą mieć w sobie namiastkę prawdy? Być może. Tego się zapewne nie dowiemy. Pamiętajmy, żeby patrzeć na wszelkie przepowiednie z przymrużeniem oka. Nie wolno się w nich zatracać ani wierzyć w ich wielką moc. Niestety bywa to dla nas zgubne.

Układ dłoni w kształcie litery „M" a linia Anioła Stróża. Jakie relacje między nimi zachodzą?

Okazuje się, że nie tylko linia Anioła Stróża jest odpowiedzialna za wieczne szczęście. Podobno jeśli linie na naszej dłoni układają się w kształt litery „M", również możemy liczyć na ochronę z zaświatów. Dziś moc talizmanów straciła na wartości. Traktujemy ją jako zabawę i tak zapewne pozostanie — przynajmniej w najbliższym czasie. Mimo to zabawy nigdy dość, więc z dystansem do życia cieszmy się z wróżbiarskiego szczęścia.

Więcej o: