Dlaczego Polki nie są szczęśliwe? Joanna Przetakiewicz znalazła prostą odpowiedź

- Moje odkrycie było nawet dla mnie szokujące. Odpowiedziałam sobie mniej więcej na pytanie, dlaczego Polki nie są szczęśliwe. Dlaczego nie czują się pewne siebie? I stwierdziłam, że Polki nie są szczęśliwe, ponieważ boją się być szczęśliwe - powiedziała w jednym z ostatnich wywiadów Joanna Przetakiewicz.

Joanna Przetakiewicz to z wykształcenia prawniczka, a z zawodu projektantka mody. Na co dzień skupia się także na wspieraniu działalności kobiet.

Zobacz wideo Przetakiewicz pochwaliła się widokami z jachtu:

Joanna Przetakiewicz i "Era Nowych Kobiet"

W 2019 roku Przetakiewicz powołała do życia projekt "Era Nowych Kobiet", w którym namawia fanki do niezależności i rozwijania umiejętności. - Każda z nas indywidualnie potrzebuje wyzwolenia z zupełnie innych rzeczy. Jedna z poczucia winy, druga żalu, pretensji, życia przeszłością. Wyzwolenia z oczekiwań innych. Wyzwolenia z tego, że inni nam ciągle podcinają skrzydła. To jest to, co niestety muszę powiedzieć po 2,5 roku istnienia "Ery Nowych Kobiet". Po tym, jak miałyśmy setki spotkań, w większości uczestniczyłam ja, ale w wielu nie ponieważ jest nas ponad pół miliona, to są 104 liderki w całej Polsce, ale i poza granicami. W Chicago, w Nowym Yorku, w Paryżu, w Londynie, w Barcelonie, w Niemczech. Jest naprawdę tych miejsc mnóstwo - powiedziała w rozmowie z Jastrząb Post.

Dlaczego Polki nie są szczęśliwe?

Przetakiewicz podzieliła się także swoimi obserwacjami na temat tego, dlaczego Polki nie są szczęśliwe. 

Moje odkrycie było nawet dla mnie szokujące. Odpowiedziałam sobie mniej więcej na pytanie, dlaczego Polki nie są szczęśliwe. Dlaczego nie czują się pewne siebie? I stwierdziłam, że Polki nie są szczęśliwe, ponieważ boją się być szczęśliwe. Polki nie boją się przyznać do błędu, nie boją się pracy, odpowiedzialności, obowiązków. Natomiast boją się szczęścia. Ponieważ boją się oceny innych

- powiedziała projektantka w wywiadzie. Zgadzacie się z jej obserwacjami?

Może cię także zainteresować:

Więcej o: