Bałtyk bez tłumów? Oto urokliwe "dziury" nad polskim morzem

Nie jest tajemnicą, że na wielu polskich plażach w sezonie wakacyjnym roi się od wczasowiczów. Czy na polskim wybrzeżu da się jeszcze znaleźć miejsca bez tłumów? Mimo że nie było to łatwe, udało nam się znaleźć kilka ciekawych propozycji.

Nasza pierwsza propozycja to plaża w Sianożętach. Sianożęty to niewielka miejscowość w województwie zachodniopomorskim oddalona mniej więcej o kilometr od popularnego Ustronia Morskiego. Czeka tam na was piaszczysta i szeroka plaża, której długość wynosi około 1400 metrów. W sezonie letnim uruchamiane jest tam strzeżone kąpielisko.

Zobacz wideo Czy zmiany klimatyczne mogą zagrozić ekosystemowi Bałtyku?

Bałtyk bez tłumów - plaża w Sianożętach

Na temat tego miejsca znajdziemy w sieci wiele pozytywnych opinii. Oto niektóre z nich:

Bardzo szeroka i fantastyczna plaża.
Czysta i zadbana. Godna polecenia!
Mało ludzi i super piasek!

Bałtyk bez tłumów - plaża w Wisełce

Zwiedzanie wyspy Wolin można połączyć z wypoczynkiem. Nie musimy jednak udawać się do popularnych kurortów. Na wyspie znajdziemy także dzikie i piękne plaże, które dają możliwość ucieczki od hałasu i tłumów. Jedno z takich miejsc znajduje się w Wisełce. Plażę od miejscowości dzieli piękny las. - Duża, szeroka i czysta, piasek cudowny - dowiadujemy się z jednej z opinii umieszczonych w sieci na temat tego miejsca.

Bałtyk bez tłumów - plaża w Czołpinie

Poza sezonem, miejsce to sprawia wrażenie całkowicie dzikiego i bezludnego. W czasie wakacji oczywiście pojawiają się tu wczasowicze, jest ich jednak znacznie mniej niż w najpopularniejszych miejscowościach nadmorskich. Jeśli wybierzesz się tam, czeka cię spacer bardzo ciekawą trasą. Na niektórych jej fragmentach możesz poczuć się jak na pustyni. To dlatego, że droga w to miejsce prowadzi przez malownicze wydmy, z których najwyższa ma blisko 40 metrów. 

Bałtyk bez tłumów - Przebrno

Nasze zestawienie zamyka Przebrno. Jest to część znajdującej się na Mierzei Wiślanej Krynicy Morskiej. Mimo że znajduje się tam piękna i piaszczysta plaża, w miejsce to nie docierają tłumy wczasowiczów. Jeśli chcesz się tam dostać, musisz przebyć drogę, która biegnie wśród wydm porośniętych lasem. Z kolei około 800 metrów na północny wschód od Przebrna trafisz na rezerwat przyrody Buki Mierzei Wiślanej.

Może cię także zainteresować:

Więcej o: