Książę William reaguje na rasizm po przegranym meczu Anglii. Fani pytają, dlaczego nie bronił Meghan Markle

Książę William zabrał głos w sprawie rasistowskich ataków na piłkarzy po przegranym meczu Anglii z Włochami, wprost nazywając zachowanie kibiców "odrażającym". Fani pytają, dlaczego nie stanął w obronie Meghan Markle.

Finałowy mecz Euro 2020 zakończył się porażką Anglii, która przegrała z Włochami po serii rzutów karnych. Srebrny medal nie zadowolił fanów angielskiej reprezentacji, którzy nie potrafili ukryć swojej wściekłości. Ich atakiem padli piłkarze odpowiedzialni za chybione rzuty - Marcus Rashford, Jadon Sancho i Bukayo Saka, którzy po meczu musieli zmierzyć się z olbrzymią falą rasistowskich komentarzy.

Zobacz wideo

Skandaliczne zachowanie kibiców postanowił skomentować książę William, który zresztą zasiadł na trybunach stadionu Wembley podczas finałowego meczu.

Jestem zniesmaczony rasistowskimi atakami wymierzonymi w graczy reprezentacji Anglii po wczorajszym meczu. Jest całkowicie nie do przyjęcia, że gracze muszą znosić to odrażające zachowanie. To musi się natychmiast skończyć a wszyscy zaangażowani powinni zostać pociągnięci do odpowiedzialności

- napisał na Twitterze zbulwersowany książę.

Pod oświadczeniem pojawiło się wiele pozytywnych komentarzy, popierających postawę Williama. Wielu internautów pozostało jednak niewzruszonych jego przesłaniem. Ich zdaniem książę powinien zdobyć się na podobny gest względem żony swojego brata, Meghan Markle.

- Masz możliwość potępienia rasizmu – nie tylko w piłce nożnej – ale gdy jest on skierowany przeciwko członkom własnej rodziny - napisał jeden z użytkowników Twittera, któremu szybko zawtórowali inni internauci. - Dobrze. Teraz zrób to dla Meghan Markle - skomentował kolejny.

Komentarze internautów nawiązywały do słynnego już wywiadu Meghan i Harry'ego dla Oprah Winfrey, w którym to oskarżyli oni rodzinę królewską o rasistowskie zachowanie. Jak wyznała wtedy aktorka, któryś z royalsów miał wyrażać obawy co do koloru skóry ich dziecka.

Więcej o: