Gdzie na weekend nad morze? Urokliwe miejsca, w których nie ma tandety i drożyzny. "Mało ludzi i super piasek!"

Czy nad Bałtykiem znajdziemy miejsca bez tłumów? Jest to jak najbardziej możliwe. Oto cztery ciekawe propozycje na weekendowe wyjazdy. To idealne miejsca na wypoczynek.

Gdzie na weekend nad morze? Plaża w Pustkowie

Największą atrakcją Pustkowa jest szeroka i czysta plaża, która leży u stóp pięknego wybrzeża klifowego. Miejscowość chwali się tym, że od 2010 plaża ta otrzymuje regularnie Błękitną Flagę, czyli certyfikat przyznawany tego typu miejscom za zachowanie najwyższych standardów.

Zobacz wideo Sprytna wyprawa na plażę:

Pustkowo znajduje się w środkowej części Wybrzeża Trzebiatowskiego i położone jest między dwiema znacznie popularniejszymi miejscowościami wypoczynkowymi - Pobierowem i Trzęsaczem. Wbrew nazwie, w sezonie letnim nie ma co spodziewać się tam pustek. Wczasowiczów jest jednak znacznie mniej niż w wielu obleganych miejscach nad Bałtykiem. Na temat tamtejszej plaży możemy przeczytać w sieci wiele pozytywnych opinii. Oto niektóre z nich:

Miejscowość taka jak nazwa: spokojna, dla rodzin z dziećmi. Mało automatów z kulkami i miejsc, w których dzieci mogą wyłudzić kasę na niepotrzebne rzeczy.
Czysta plaża, ładne morze, płytka woda. Kochamy to miejsce!
Czysto, bez tłumów, jest gdzie zaparkować. Jak ktoś lubi z rodziną ustronne miejsca, to ta plaża jest w sam raz!

Gdzie na weekend nad morze? Bobolin

Bobolin to miejscowość położona blisko Darłowa i Dąbek. Mimo to rzadko jest odwiedzana przez turystów. Mało jest tam smażalni ryb czy kawiarenek, zaledwie parę sklepów spożywczych - w zamian za to znajdziemy sporo miejsca na plaży. Nad morze dochodzi się promenadą przez las sosnowy. Poza tym w tej okolicy znajduje się wiele ścieżek rowerowych i pieszych.

Gdzie na weekend nad morze? Sasino

Sasino to mała, odludna wioska. Niedaleko znajduje się piękna plaża, na której zazwyczaj nie ma wielu turystów. Mimo że domy i kwatery dzielą trzy kilometry od morza, warto się tam wybrać. Na plażę dostaniecie się na rowerze lub samochodem.

Gdzie na weekend nad morze? Sianożęty

Nasze zestawienie zamyka plaża w Sianożętach. Sianożęty to niewielka miejscowość w województwie zachodniopomorskim oddalona mniej więcej o kilometr od popularnego Ustronia Morskiego. Znajduje się tam piaszczysta i szeroka plaża, której długość wynosi około 1400 metrów. W sezonie letnim uruchamiane jest tam strzeżone kąpielisko. Na temat tego miejsca znajdziemy w sieci wiele pozytywnych opinii. Oto niektóre z nich:

Mało ludzi i super piasek!
Czysta i zadbana. Godna polecenia!
Bardzo szeroka i fantastyczna plaża.

Może cię także zainteresować:

Więcej o: