W poszukiwaniu syna przejechał motocyklem pół miliona kilometrów. Odnalazł go po 24 latach

Guo Gantang po 24 latach poszukiwań nareszcie odnalazł swojego syna. Chłopiec został porwany z przydomowego ogródka w 1997 roku. By go odnaleźć, ojciec przejechał na motocyklu niemal całe Chiny, pokonując w ten sposób pół miliona kilometrów.

Syn Guo Gantanga został porwany w 1997 roku, w trakcie zabawy w przydomowym ogrodzie w Liaocheng w Chinach. Chłopiec, który w momencie porwania miał 2,5 roku ostatni raz widziany był na dworcu autobusowym w towarzystwie tajemniczej kobiety. Tam jego ślad się urwał.

Zobacz wideo

Przejechał 500 tys. kilometrów

Guo Gantang nigdy nie pogodził się ze stratą syna i przez kolejne 24 lata przemierzył 20 chińskich prowincji w poszukiwaniu jakichkolwiek śladów swojego ukochanego dziecka. Mężczyzna w tym celu poruszał się na motorze, do którego przywiesił specjalne transparenty z wizerunkiem syna. Podczas poszukiwań sypiał pod mostem. Zmuszony był nawet żebrać.

Jego heroiczne poszukiwania stały się inspiracją do napisania scenariusza dla filmu "Nie mam powodu, aby przestać. I nie nie mogę przestać" z 2015 roku.

Po 24-latach od porwania chłopiec nareszcie został odnaleziony, o czym poinformowało chińskie Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego. Jak się okazało, za jego uprowadzenie odpowiedzialni byli handlarze ludźmi, którzy wywieźli go do sąsiedniej prowincji Henen, gdzie został sprzedany i wychowywał się przez kolejne lata. W obecnej chwili ma już 26 lat, a jego tożsamość udało się potwierdzić za pomocą testów DNA.

Teraz gdy dziecko zostało odnalezione, przyszłość jest pełna szczęścia. Bóg potraktował nas łaskawie

- powiedział szczęśliwy Guo Gantang po spotkaniu z synem.

Więcej o: