Pan młody zmarł 16 dni po ślubie. Przegrał walkę z nowotworem

Becca Thomas podzieliła się w sieci swoją poruszającą historią. Jej mąż Dan zmarł na raka zaledwie 16 dni po ich ślubie. - Nie ma znaczenia, jak długo znasz tę osobę, liczy się to, jak spędziłeś ten czas - przekonuje kobieta.

Becca poznała swojego przyszłego męża Dana w Starbucksie. - Siedziałam z nosem w książce, kiedy się dosiadł (...). Przez dwie godziny rozmawialiśmy o wszystkim i o niczym - wspomina kobieta w liście wysłanym do redakcji Love What Matters. Jeszcze tego samego wieczoru poszli razem na koncert i od tamtej pory stali się niemal nierozłączni.

Zobacz wideo

Zmarł 16 dni po ślubie

- Robiliśmy razem szalone rzeczy (...). Graliśmy w golfa na złomowisku i piliśmy szampana na Tower Bridge - opowiada. Dan już wtedy chorował na rzadką postać nowotworu, zwaną glejakiem wielopostaciowym. Mężczyzna nie poddawał się chorobie i do ostatnich chwil starał się czerpać radość z życia, relacjonując swoją walkę w mediach społecznościowych. Jednak wraz z postępem choroby, stan Thomasa błyskawicznie się pogarszał, a lekarze nie dawali mu szans na wyzdrowienie.

Szaleńczo zakochana w sobie para postanowiła wykorzystać ostatnie chwile życia mężczyzny i stanąć na ślubnym kobiercu. - Po wszystkich naszych przygodach, zdecydowaliśmy się na jeszcze jedną, największą - pobraliśmy się 12 września 2018 roku zaledwie kilka tygodni po zaręczynach - wspomina Becca.

W ostatnich tygodniach życia stan mężczyzny był na tyle poważny, że musiał poruszać się o lasce. W dzień ich ślubu czuł się jednak na tyle dobrze, że nie zdecydował się z niej skorzystać. - Pogoda w dniu naszego ślubu była naprawdę wspaniała (...). Nasi przyjaciele dali z siebie wszystko, by zorganizować nasz ślub w tak krótkim czasie, nie wiem co bym bez nich zrobiła - wyznaje kobieta.

Jak jednak przyznała, chociaż ich związek był pełen szczęśliwych chwil, ze względu na chorobę Dana był też pełen bólu i cierpienia.

- Od czasu spotkania z Danem nie opuściłam ani jednej wizyty w szpitalu.Siedziałam z nim, kiedy był zbyt obolały, by zasnąć (...). Pamiętałam wszystkie jego leki i mogłam dokładnie powiedzieć pielęgniarkom, kiedy i jakie zażywał. Sprzatałam z podłogi jego wymioty, kiedy nie zdążył na górę. Byłam pokryta jego krwią, gdy jego guz się rozerwał i trzymałam go, żeby upewnić się, że nie zemdleje lub nie dostanie szoku (...). Nie opuszczałam jego boku przez cały czas pobytu w hospicjum - wspomina Becca.

W noc przed śmiercią wypowiedział do niej swoje ostatnie słowa - "kocham cię". Zmarł w wieku 32 lat, zaledwie 16 dni po ślubie.

Byliśmy nierozłączni. Był moim najlepszym przyjacielem i wspierał mnie bez względu na wszystko. Nie ma znaczenia, jak długo znasz tę osobę, liczy się to, jak spędziłeś ten czas

- kończy kobieta.

Więcej o: