"Zapomniana siostra Williama i Harry'ego". Łączyły ich trudne relacje. Kim jest Laura Lopes?

Członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej cieszą się ogromnym zainteresowaniem mediów, które z uwagą śledzą każdy ich krok, szukając coraz to kolejnych ciekawostek na ich temat. Mimo to wciąż mało osób wie, że książę William i Harry mają przybraną siostrę, dlatego też nazywana jest ich "zapomnianą siostrą". Kim jest Laura Lopes?

Uczestniczyła w ślubie Williama i Harry'ego, a jej córka była jedną z druhen księżnej Kate - mimo że Laura Lopes często bierze udział w królewskich uroczystościach, mało kto zdaje sobie sprawę z jej istnienia. Córka Camilli Parker Bowles, woli się trzymać na uboczu, z dala od świateł reflektorów. Co więcej, jej relacje z przybranymi braćmi miały należeć do wyjątkowo napiętych. 

Zobacz wideo

Laura Lopes - przybrana siostra Williama i Harry'ego

Camilla Parker Bowles przez lata próbowała ułożyć sobie życie u boku Andrew Parkera Bowlesa, z którym doczekała się dwojga dzieci: Toma i Laury. To jednak książę Karol był jej prawdziwą miłością i to właśnie Camillę uznano winną rozpadu jego małżeństwa z Dianą. Podobnego zdania był także książę William, któremu trudno był zaakceptować nową żonę ojca. I to właśnie Camilla miała być przedmiotem jego kłótni z przybraną siostrą Laurą Parker Bowles.

William i Laura toczyli straszne kłótnie o to, kto jest winny rozbicia ich rodzin. William winił Camillę za wszystkie krzywdy, jakie wyrządziła jego matce, co doprowadzało Laurę do wściekłości. Kiedyś powiedziała nawet do niego: "Twój ojciec zrujnował mi życie"

- twierdzi Kate Nicholl, autorka biografii "Harry i William".

Czy książę Karol źle traktuje swoją żonę? Czy książę Karol źle traktuje swoją żonę? Nie mogła liczyć na jego wsparcie w trudnym czasie

Jej zdaniem, Williama i Laurę łączyły trudne relacje jeszcze zanim oficjalnie stali się przybranym rodzeństwem. Mieli kłócić się już w szkole, kiedy romans Camilli z Karolem wyszedł na światło dzienne. Jak opisuje Nicholl, Laura potrafiła odbierać matce słuchawkę telefonu podczas jej rozmów z Karolem i wprost wykrzyczeć mu, co myśli o ich romansie.

Wraz z upływem lat ich stosunki zaczęły się jednak poprawiać, a Tom Parker Bowles uznawany jest za jednego z najbliższych przyjaciół Williama i Harry'ego. Książęta byli też gośćmi na ślubie Laury z Harry'm Lopesem, z którym doczekała się trójki dzieci: bliźniaków Louisa i Gusa oraz Elizy, która była z kolei jedną z małych druhen Kate.

Zawodowo Lopes jest uznaną kuratorką sztuki i trzyma się z dala od świata show-biznesu.

 

Przesądy ślubne 15 ślubnych przesądów. "Młodych nie powinna wieźć do ślubu kobieta"

Więcej o: