13 lat temu oblano ją kwasem. "Po setnej operacji przestałam już liczyć". Jak dziś wygląda Katie Piper?

Katie Piper trzynaście lat temu została oblana kwasem siarkowym przez mężczyznę, którego wynajął jej były chłopak. Od tamtej pory modelka przeszła 400. skomplikowanych operacji, choć jak sama przyznała "po setnej przestała już liczyć". Dziś jest szczęśliwą żoną i matką, która z powodzeniem rozwija zawodową karierę.

Katie Piper w 2008 roku została ofiarą brutalnego ataku. Działający na zlecenie jej byłego chłopaka mężczyzna oblał ją kwasem siarkowym na jednej z ulic Londynu. W wyniku napadu ciało Piper zostało poważnie zdeformowane. Prezenterka miała rozległe poparzenia rąk, klatki piersiowej i twarzy. Uszkodzony został także jej przełyk i żołądek. Straciła też wzrok w lewym oku.

Zobacz wideo

Kate Piper - jak dziś wygląda?

Słyszałam kobietę, która cały czas krzyczała i chciałam, aby zamilkła. Wtedy zrozumiałam, że to ja krzyczę. Stałam na ulicy, a ludzie mnie mijali. Czułam, jak moja twarz odpada, paruje, pali się żywcem

- wspominała Piper w jednym z wywiadów.

Lekarze walczyli o jej życie kilka godzin, chociaż jak przyznała po latach Piper, sama marzyła wtedy o śmierci. - Gdy odzyskałam przytomność w szpitalu, napisałam do moich rodziców na kartce: zabijcie mnie - wyznała.

 

Dzięki wsparciu rodziny prezenterka znalazła jednak w sobie siłę, by podjąć walkę o powrót do normalności. Modelce stopniowo rekonstruowano twarz - lekarze odtworzyli jej uszy, nos, policzki i powieki. Musiała także na nowo nauczyć się podstawowych czynności, jak wstawanie z łóżka, czy przełykanie. Od czasu wypadku Piper przeszła już 400. skomplikowanych operacji, chociaż jak sama wyznała "po setnej przestała już liczyć".

Piper namówiona przez bliskich zaczęła relacjonować swoje zmagania w sieci, stając się wzorem dla innych ofiar. W 2009 roku założyła także organizację charytatywną właśnie na rzecz ofiar poparzeń i innych urazów. Wróciła także do telewizji. Prywatnie jest z kolei szczęśliwą żoną i matką - w 2015 roku wzięła ślub z Richardem Jamesem Suttonem, z którym doczekała się dwóch córek.

 
Więcej o: