Domowe sposoby na natrętne muchy. Z pomocą przyjdzie m.in. kilka monet i woreczek z wodą

Latające muchy, które pojawiają się w naszych domach latem, potrafią wyprowadzić z rónowagi nawet najbardziej spokojną i opanowaną osobę. Muchy nie tylko są natrętne i przeszkadzają w codziennym funkcjonowaniu, ale również mogą przenosić zarazki. Jak zatem skutecznie się ich pozbyć?
Zobacz wideo Płyny na owady. Naturalne sposoby na pozbycie się insektów

Lato jest ulubioną porą roku wielu z nas. Wysoka temperatura, słońce i długie letnie wieczory sprawiają, że bardzo chętnie otwieramy na oścież wszystkie okna. Niestety minus jest taki, że wtedy bardzo często muchy wlatują do naszych domów i zakłócają nasz spokój. 

Przyszli do ciebie goście i nie zdjęli butów? Wyjaśniamy, jak należy się wtedy zachować (zdjęcie ilustracyjne) Przyszli do ciebie goście i nie zdjęli butów? Wyjaśniamy, jak należy się zachować

Prosty, domowy sposób na muchy. Pomoże kilka monet i woreczek z wodą

Aby zapobiec inwazji much w domu, można przygotować prosty odstraszacz, dzięki któremu nie będą one wlatywać do pomieszczeń. Będziesz do tego potrzebować:

  • Mocny woreczek z zapięciem strunowym
  • Kilku monet
  • Wody

Dwie i pół szklanki wody wlej do torebki, dodaj kilka monet i zapnij woreczek. Taką pułapkę powieś nad otwartymi drzwiami lub oknem pomieszczenia, w którym przebywasz. Owady - w tym muchy - posiadają tak zwane oko złożone (bez źrenic), przez co nie mogą kontrolować ilości światłą, która dociera do ich receptorów wzroku. Właśnie dlatego, wszelkie błyski i refleksy świetlne oślepiają je i skutecznie odstraszają.  

Jak często prać i zmieniać piżamę? 'Test wąchania nie jest dobrym rozwiązaniem' (zdjęcie ilustracyjne) Jak często prać i zmieniać piżamę? "Test wąchania nie jest dobrym rozwiązaniem"

Jak naturalnie pozbyć się much? Oto zapachy, które je odstraszą  

Ponadto do odstraszenia much można też użyć naturalnych ziół i przypraw, których zapach nie należy do najprzyjemniejszych dla tych owadów.

  1. Możesz zrobić mocny wywar z goździków (saszetka goździków na litr wody) i rozpylać go wokół otwartych okien oraz drzwi kilka razy dziennie. 
  2. Warto również posadzić pod oknami w domach czy na balkonach w mieszkaniach miętę. Skuteczny będzie również miętowy olejek eteryczny rozpylany w w okolicach okien i drzwi.
  3. Wysuszone zioła rozmarynu włóż do niewielkich woreczków z cienkiej bawełny i powieś np. na karniszach lub przyczep przy oknach i drzwiach. Aby działały, musi ich być kilka. Wówczas stężenie olejków eterycznych będzie wystarczające. Trzeba również pamiętać o częstej wymianie rozmarynu, jak tylko utraci swoją woń.
Więcej o: