Finał loterii Narodowego Spisu Powszechnego. Kto wygrał samochód? Wyniki

We wtorek 14 lipca odbył się finał loterii Narodowego Spisu Powszechnego. Udział w tym badaniu to obowiązek, jednak by zachęcić Polaków do szybszego spisywania, przygotowano atrakcyjne nagrody, w tym samochody. Sprawdź, czy wygrałeś.
Zobacz wideo Na czym będzie polegała loteria narodowa?

W sześciu losowaniach loterii Narodowego Spisu Powszechnego do uczestników trafiło 1440 kart przedpłaconych w wysokości 500 zł lub 1000 zł. We wtorek 14 lipca odbyło się natomiast losowanie zwycięzców nagród głównych, czyli 16 samochód Toyota Yaris. Auta trafią do mieszkańców każdego z województw. Kto wygrał nagrodę główną? Poniżej znajdziesz listę zwycięskich kodów. 

Narodowy Spis Powszechny - loteria wyniki

Narodowym Spisem Powszechnym objęte są osoby stale bądź tymczasowo mieszkające na terenie naszego kraju. Aby wziąć udział w loterii Narodowego Spisu Powszechnego, trzeba było jedynie być osobą pełnoletnią i dokonać samospisu w wyznaczonym terminie. Materiały z wynikami losowań z 7 i 21 maja, 8 i 18 czerwca oraz 2, 9 i 14 lipca można znaleźć na stronie oraz koncie YouTube Głównego Urzędu Statystycznego. Komu natomiast udało się wygrać główną nagrodę, jaką był samochód Toyota Yaris? Lista wylosowanych kodów z 14.07.2021 jest dostępna pod tym adresem: Zwycięzcy finałowego losowania Narodowego Spisu Powszechnego.

Narodowy Spis Powszechny - kara

Finał loterii nie oznacza jednak końca spisu. Narodowy Spis Powszechny potrwa do 30 września 2021 roku. Do tej pory spisało się około 40 proc. obywateli, co daje w przybliżeniu 15 mln osób. Należy pamiętać, że spis jest obowiązkowy, a za odmowę udziału grozi grzywna do 5 tys. złotych. Podobna kara finansowa oraz kara pozbawienia wolności do lat dwóch obowiązuje za podanie fałszywych informacji.

Spisu można dokonać online lub przez infolinię pod numerem 22 279 99 99. Od 26 czerwca w teren ruszyli też rachmistrzowie. 

Więcej o: