Finał loterii Narodowego Spisu Powszechnego. Kto wygrał samochód? Wyniki

We wtorek 14 lipca odbył się finał loterii Narodowego Spisu Powszechnego. Udział w tym badaniu to obowiązek, jednak by zachęcić Polaków do szybszego spisywania, przygotowano atrakcyjne nagrody, w tym samochody. Sprawdź, czy wygrałeś.
Zobacz wideo Na czym będzie polegała loteria narodowa?

W sześciu losowaniach loterii Narodowego Spisu Powszechnego do uczestników trafiło 1440 kart przedpłaconych w wysokości 500 zł lub 1000 zł. We wtorek 14 lipca odbyło się natomiast losowanie zwycięzców nagród głównych, czyli 16 samochód Toyota Yaris. Auta trafią do mieszkańców każdego z województw. Kto wygrał nagrodę główną? Poniżej znajdziesz listę zwycięskich kodów. 

Emeryci500 plus dla seniora - kto otrzyma pomoc? Emeryci są oburzeni warunkami

Narodowy Spis Powszechny - loteria wyniki

Narodowym Spisem Powszechnym objęte są osoby stale bądź tymczasowo mieszkające na terenie naszego kraju. Aby wziąć udział w loterii Narodowego Spisu Powszechnego, trzeba było jedynie być osobą pełnoletnią i dokonać samospisu w wyznaczonym terminie. Materiały z wynikami losowań z 7 i 21 maja, 8 i 18 czerwca oraz 2, 9 i 14 lipca można znaleźć na stronie oraz koncie YouTube Głównego Urzędu Statystycznego. Komu natomiast udało się wygrać główną nagrodę, jaką był samochód Toyota Yaris? Lista wylosowanych kodów z 14.07.2021 jest dostępna pod tym adresem: Zwycięzcy finałowego losowania Narodowego Spisu Powszechnego.

Narodowy Spis Powszechny - kara

Finał loterii nie oznacza jednak końca spisu. Narodowy Spis Powszechny potrwa do 30 września 2021 roku. Do tej pory spisało się około 40 proc. obywateli, co daje w przybliżeniu 15 mln osób. Należy pamiętać, że spis jest obowiązkowy, a za odmowę udziału grozi grzywna do 5 tys. złotych. Podobna kara finansowa oraz kara pozbawienia wolności do lat dwóch obowiązuje za podanie fałszywych informacji.

dzieci, zdjęcie ilustracyjne, 1000 plus1000 plus na dziecko: Dla kogo? Program 1000 plus nie dla każdej rodziny

Spisu można dokonać online lub przez infolinię pod numerem 22 279 99 99. Od 26 czerwca w teren ruszyli też rachmistrzowie. 

Więcej o: