Kapelusze damskie na lato 2021. Te modele podkręcą każdy wakacyjny look

Każda letnia stylizacja składa się z modnych ubrań i stylowych dodatków. Kapelusz, to jeden z nich. Jakie są najmodniejsze kapelusze damskie na lato 2021? To wielkie modowe powroty, a także nieśmiertelne klasyki. Kapelusze takie jak bucket hat, kapelusz fedora i słomiany kapelusz, to modele, które zawsze wyglądają fantastycznie i po prostu musisz je mieć. Są idealne na lato!

Latem cieszymy się piękną pogodą, ale bywa że promienie słoneczne mogą nas zmęczyć. Wtedy warto mieć na sobie stylizację odpowiednią do pory roku, która będzie nie tylko modna, ale i praktyczna. Kapelusz to dodatek, który spełnia oba te wymagania. Od lat jest uwielbiany zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Latem 2021 powraca w wielkim stylu. Na ulicach wielkich miast królują wakacyjne stylizacje z dodatkami, takimi jak kapelusz z wielkim prądem, czy sportowy bucket hat. Oto najmodniejsze fasony.

Zobacz wideo Marina włożyła drugi raz tę samą kreację. "Nie mam z tym problemu"

Kapelusze damskie na lato 2021: Fedora, to elegancki dodatek na lato

Kapelusz fedora znany jest w świecie mody już od wielu lat. Jest wykonany zazwyczaj z filcu i charakteryzuje go wklęsła fałda wzdłuż główki. Wymyślono go w pierwszym dziesięcioleciu XX wieku. Nazwa pochodzi od imienia głównej bohaterki sztuki Fédora, księżniczki Fedory Romanowej, która nosiła podobne nakrycie głowy. Z czasem stał się popularny jeszcze bardziej, trafiając na największej klasy światowe pokazy mody. Ten rodzaj kapelusza uwielbiała m.in Księżniczka Małgorzata i Audrey Hepburn.

 

Kapelusze damskie na lato 2021: Słomiany kapelusz jest idealny dla pań w każdym wieku

Hitem na lato 2021 jest kapelusz słomiany, który uznawany jest za ponadczasowy klasyk. Noszą go małe dziewczynki i często to właśnie on stanowi pierwsze letnie nakrycie głowy. Pięknie prezentuje się także u młodych dziewczyn i dojrzałych kobiet, ponieważ ma w sobie ponadczasową klasę i wdzięk. Słomiany kapelusz to poniekąd także symbol emancypacji. Mary Dixon Kies - mieszkanka Connecticut, wpadła na pomysł, aby mieszać słomę z jedwabnymi nitkami i wstążkami, co pięknie zdobiło czepki i kapelusze. Swój niesamowity modowy wynalazek opatentowała i otrzymała patent,  jako pierwsza kobieta w Ameryce. Dziś te urocze kapelusze są idealnym dodatkiem do romantycznych, zwiewnych sukienek i bawełnianych koszul w pastelowych kolorach. Pięknie wyglądają też w połączeniu z elementami garderoby w stylu boho. 

 

 Kapelusze damskie na lato 2021: Bucket hat, czyli kapelusz dla rybaków, raperów i nie tylko

Wiele kontrowersji nadal budzi kapelusz bucket hat, który w 2021 roku znów ma swoje pięć minut. Niektórzy pamiętają go z lat 90 i 2000, kiedy stał się ulubionym nakryciem głowy wielkich gwiazd ze sceny hip-hopowej. Kojarzony jest także z nakryciem głowy dla rybaków, którzy chętnie noszą podobny model, zazwyczaj w odcieniach zieleni. Dziś, to fantastyczne nakrycie głowy w sportowym stylu, które jest uwielbiane zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Najmodniejsze są te, w jaskrawych kolorach. 

 
Więcej o: