W USA odbywają się bale dziewic. Biorą w nich udział ojcowie i ich córki

W wydarzeniu biorą udział nastolatki oraz ich ojcowie. Celem tych imprez jest zachęcenie dziewczyn do abstynencji seksualnej przed wstąpieniem w związek małżeński. Wykonane w ich czasie zdjęcia wzbudzają spore kontrowersje.

Purity balls to imprezy popularne w środowisku amerykańskich ewangelików. Co, ciekawe tradycja ma dopiero nieco ponad 20 lat. Po raz pierwszy taką imprezę zorganizowano w 1998 roku w Colorado Springs. Jej twórcami byli pastor Randy Wilson oraz jego żona Lisa. Potem bale zaczęły organizować matki dziewczyn chcących złożyć uroczystą przysięgę. 

Zobacz wideo Polski serial "Sexify":

Zachęta do abstynencji seksualnej

W wydarzeniu biorą udział nastolatki (zazwyczaj 12-13 latki) oraz ich ojcowie. Celem tych imprez jest zachęcenie dziewczyn do abstynencji seksualnej przed wstąpieniem w związek małżeński. O wydarzeniach tego typu zrobiło się głośno sześć lat temu. W 2015 toku ich uczestnicy, czyli córki oraz ojcowie, zostali przedstawieni na fotografiach Szweda Davida Magnussona. Artysta podróżował po Stanach Zjednoczonych i poszukiwał inspiracji do cyklu pod tytułem "Czystość". Jego prace wzbudziły spore zainteresowanie. Zdaniem wielu osób mogłyby one pochodzić z sesji ślubnych.

Jak wyglądają bale dziewic w USA?

W czasie wydarzenia nastolatka składa przysięgę. Bardzo często wiąże się to także ze złożeniem pod krzyżem białej róży. Ma być to symbol powierzenia swojej cnoty Bogu. Poza tym dziewczyna w czasie uroczystości jest zazwyczaj ubrana w suknię ślubną. - Przysięgam Bogu, sobie i rodzinie, że będę czysta w myślach i czynach, aż do ślubu - mówi nastolatka uczestnicząca w balu. Z kolei ojciec dziewczyny w czasie imprezy obiecuje chronić dziewictwa córki.

Obowiązkowy punkt imprezy

Ważnym elementem imprezy jest sesja zdjęciowa. Córka pozuje w objęciach ojca. Następnie uczestnicy imprezy jedzą wspólny posiłek lub tańczą w czasie potańcówki. Warto wspomnieć, że fotografie z tego typu wydarzeń wzbudzają ogromne kontrowersje. Wielu ojców obejmuje na nich córki, a także całej je w usta. Jednak jak zazwyczaj tłumaczą, ich zachowanie nie ma podtekstu seksualnego. 

 

Może cię także zainteresować:

Więcej o: