Ogłoszenia parafialne wzburzyły internautów. "Wstyd! Propagowanie nienawiści i jawna hipokryzja"

Parafia św. Jana Chrzciciela opublikowała ogłoszenia parafialne, które wywołały oburzenie wśród internautów. Duchowni zachęcali do podpisywania obywatelskiego projektu "Stop LGBT". - Gdzie jest miłość do bliźniego? - pytali zbulwersowani internauci.

Parafia św. Jana Chrzciciela w Legnicy opublikowała na swojej stronie internetowej, a także w mediach społecznościowych ogłoszenia parafialne, których treść oburzyła internautów. Obok standardowych ogłoszeń duszpasterskich znalazł się tam jeden kontrowersyjny punkt, który wywołał w internecie prawdziwą burzę. Duszpasterze zachęcali w nim do składania podpisów pod obywatelskim projektem "Stop LGBT".

Zobacz wideo

Kościół zachęca do składania podpisów pod projektem "Stop LGBT"

10. Dzisiaj po wszystkich Mszach świętych są zbierane podpisy pod obywatelskim projektem ustawy „Stop LGBT", którego celem jest ochrona przestrzeni publicznej przed propagandą LGBT, profanacją i legalizacją związków homoseksualnych. Do złożenia podpisu potrzebny jest numer PESEL. Podpisy będzie można złożyć także w poniedziałek i we wtorek w naszym sklepiku parafialnym

- można przeczytać na stronie internetowej, a także facebooku parafii.

Ogłoszenie oburzyło internautów, którzy wprost nazwali je nawoływaniem do nienawiści. - Wstyd! Propagowanie nienawiści i jawna hipokryzja. Gdzie jest miłość do bliźniego? Najwyraźniej trzeba do definicji "bliźniego" dodać wzmiankę, że może być nim człowiek jedynie heteroseksualny. Przestańcie dzielić społeczeństwo! - brzmiał jeden z wielu krytycznych komentarzy pod postem, pod którym wyłączono już możliwość komentowania.

ŚwiadczenieKomu przysługuje zasiłek przedemerytalny? Warunki są restrykcyjne

Sprawie postanowił przyjrzeć się "Fakt", który skontaktował się z proboszczem parafii, o. Zdzisławem Tamiołą. -To nie jest inicjatywa parafii, lecz ludzi świeckich z "Fundacji Życie i Rodzina". Nie oni pierwsi i nie oni ostatni zbierają podpisy pod kościołem. Krzywdzące i niesprawiedliwe jest interpretowanie tej inicjatywy jako szerzącej nienawiść - powiedział zdziwiony reakcją internautów proboszcz.

W USA odbywają się bale dziewic. Biorą w nich udział ojcowie i ich córkiW USA odbywają się bale dziewic. Biorą w nich udział ojcowie i ich córki

Więcej o: