Nowe doniesienia w sprawie Maddie McCann. Za jej zaginięciem może stać dwóch Rosjan

Jak podaje Mirror.co.uk, byłemu detektywowi policyjnemu udało się dotrzeć do nowych świadków w sprawie. Ich zeznania wskazują, że za zaginięciem dziewczynki może stać dwóch Rosjan.

Jak poinformowały brytyjskie media, niebawem Channel 5 wyemituje trzyodcinkowy program na temat zaginięcia Madeleine McCann. Dokument ma skupić się na nowych tropach w sprawie. Do ubiegłego roku w sprawie zaginięcia dziewczynki dominowały dwie hipotezy. Według jednej z nich Madeleine zmarła w wyniku nieszczęśliwym wypadku, a jej rodzice upozorowali porwanie, aby uniknąć odpowiedzialności. Z kolei druga zakłada, że Madeleine została porwana przez międzynarodowy gang pedofilów i wywieziona do Stanów Zjednoczonych. Jednak w 2020 roku wyszły na jaw nowe fakty. W sprawę zaangażowała się niemiecka prokuratura, która poinformowała, że za porwaniem dziewczynki mógł stać Christian Brueckner, który obecnie odsiaduje wyrok za przestępstwo seksualne.

Nowe doniesienia w sprawie Maddie McCann

Program, który będzie wyemitowany na Channel 5, przedstawi najnowsze tropy w sprawie. Poprowadzi go były detektyw policyjny. Jak podaje Mirror.co.uk, udało mu się dotrzeć do nowych świadków. Ich zeznania wskazują, że za zaginięciem dziewczynki może stać dwóch Rosjan. 

Czy najnowsza produkcja okaże się przełomem w sprawie? Obecnie trudno to przewidzieć. Do tej pory głównym podejrzanym był Christian Brueckner. Niedawno Niemiec skontaktował się z redakcją niemieckiego dziennika "Bild". Jego list został opublikowany także na łamach "Daily Mail". Mężczyzna wzywa w nim do dymisji prokuratorów, którzy go oskarżają. Brueckner napisał, że toczące się przeciwko niemu śledztwo to "skandal". Dodał także, że prokuratorzy nie mają żadnych namacalnych dowodów, dzięki którym mogliby połączyć go ze sprawą. Poza tym jego zdaniem jeszcze zanim rozpoczęło się postępowanie, prokuratura zorganizowała kampanię oszczerstw pod jego adresem.

Zaginięcie Madeleine McCann

3 maja minęło 14 lat od zaginięcia Madeleine McCann. Sprawa niemal natychmiast stała się bardzo głośna - odbiła się wielkim echem w mediach niemalże na całym świecie. Śledztwo prowadzone przez portugalską policję zostało po latach umorzone. Sprawą zajęła się brytyjska policja, która w roku 2011 ponownie zaczęła szukać Madeleine. Ostatecznie nie udało się jednak wyjaśnić tajemnicy jej zniknięcia.

Może cię także zainteresować:

Więcej o: